Čím budete brzy fotit. Nové i znovuzrozené kategorie fotoaparátů

aktualizováno 
Berlín (Od zvláštních zpravodajů Technet.cz) - Foťáky, které vám udělají make-up, zrcadlovky pro profesionály, které natočí video lépe než některé videokamery, 3D fotoaparáty pro hračičky, kompakty s projektorem, GPS, WiFi i dvěma displeji právě přichází na trh. Fotografické novinky se představily na veletrhu IFA 2009.

Miss IFA se zrcadlovkou Canon EOS 500D | foto: IFA

Canon představil robustní zrcadlovku 7D a nový typ hybridní stabilizace. Fujifilm se chlubí 3D fotoaparátem se dvěma objektivy, na prohlížení fotek ale potřebujete speciální fotorámeček, ten ovšem také vyrábí.

Nikon zabudoval dataprojektor přímo do kompaktu a jeho zrcadlovku D300s můžete použít i jako kameru s vysokým rozlišením. Sony dodá do vašich fotek i videí a snímků GPS informace o místě, kde jste záběr pořídili.

Panasonic i Olympus zmenšili a odlehčili 4/3 fotoaparáty s výměnnými objektivy na velikost kompaktu. Casio má přístroje, které vás automaticky zkrášlí. Fotografický svět se zdá se být opět řádně v pohybu.

Jako každý rok, i letos bylo na berlínském veletrhu IFA k vidění mnoho fotoaparátů cílených na sváteční fotografy, zanícené amatéry, zotavující se amatéry, poloprofesionály i profíky. Přestože nelze uvedená zlepšení považovat za vyloženě revoluční, mnohé kousky jsou příjemným překvapením. O Vánocích bude jistě z čeho vybírat.

Zde je stručný přehled toho, co vás čeká:

Prakticky každá firma představila nějaká vylepšení a ne všechna můžeme vměstnat do jednoho článku.

Canon - nová kategorie fotoaparátů

Firma s nepopiratelně prominentním postavením mezi výrobci fotoaparátů zvala novináře a návštěvníky do svého již tradičního fotografického stanu. Kromě fotoaparátů a objektivů jste letos mohli opět narazit i na tiskárny, kamery a dalekohledy.

Stánek Canonu jako obvykle ve vlastním stanu

Stánek Canonu jako obvykle ve vlastním stanu nedaleko haly 11

Fanoušci si mohli nasadit tyto neuvěřitelné objektivy na svoje zrcadlovky a pak se pokoušeli svůj fotoaparát zvednout a působit profesionálně

Fanoušci si mohli nasadit tyto neuvěřitelné objektivy na svoje zrcadlovky. Pak se pokoušeli svůj fotoaparát zvednout a působit profesionálně.

Nová zrcadlovka Canon EOS 7D podle Canonu představuje zcela novou kategorii fotoaparátů pro poloprofesionální fotografy. V hledáčku najdou kromě informací o cloně, času, ISO a korekci expozice také mřížku a elektronickou "vodováhu" (hodí se nejen pro panoramata).

Čerstvě představený Canon EOS 7D je jakýmsi mezistupněm mezi stávajícími modely 50D a 5D. Ačkoli označení 7D by mohlo vzbuzovat naději na Full-frame formát čipu (tedy velikost klasického filmového políčka 35mm filmu), v robustním těle 7D nalezneme 18 megapixelů na CMOS čipu o rozměrech pouze APS-C. Plný formát (Full-frame) se tedy nekoná.

To je ale jediné zklamání, které nám tento fotoaparát uchystal. Dva procesory DIGIC 4 slibují úctyhodný výkon, který je ostatně potřeba pro snímání rychlostí osmi snímků za sekundu v plném rozlišení.

Všechny další vychytávky, jako je Life View mode (živý náhled přes displej), detekce obličejů a korekce expozice (5 EV oběma směry), jsou samozřejmé. Video natáčí ve FullHD. Na rozdíl od 5D má 7D integrovaný blesk a to se směrným číslem 12. Více o zrcadlovce Canon EOS 7D v samostatném článku.

Canon EOS 7D

Canon EOS 7D podle Canonu představuje zcela novou kategorii fotoaparátů pro poloprofesionální fotografy.

Canon EOS 7D vedle svého nepřímého předchůdce 5D

Nejen pro novou zrcadlovku jsou tu nové objektivy Canon: EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS a EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. První dva jsou i příznivou cenou (kolem 800 dolarů, respektive 500 dolarů) určené pro amatéry a poloprofesionální fotografy. Na výstavě je však měli pouze v podobě předprodukčního vzorku a na naši zrcadlovku jsme si je tedy nasadit nemohli.

Nový objektiv Canon EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USMNový objektiv Canon EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USMNový objektiv Canon EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USM

Nový objektiv Canon EF-S 18-135 mm F3.5-5.6 IS USM

Široký rozsah zoomu prakticky znamená, že můžete tyto objektivy nechat nasazené ve většině situací, což je zvláště pro fotoreportéry nebo amatérské fotografy vítané ulehčení.

Jak na tom bude ostrost a zkreslení, to se uvidí až v podrobném testu, Canon samozřejmě tvrdí, že kvalita je působivá, a to díky nově přidaným optickým členům s nízkým rozptylem, asférickým členům a povrchové úpravě čoček optimalizovaných pro potlačení stínů a odlesků.

Canon - dvojitá stabilizace, díky které už nic nerozmažete

Objektiv EF 100mm f/2.8L Macro IS USM přichází s novým systémem stabilizace obrazu. Canon jej nazývá Hybrid IS, neboť (prý jako první na světě) umí kompenzovat jak lineární pohyby, tak pohyby rotační, což jsou dva různé druhy "třepotání", které vaše ruce fotoaparátu nabízejí. Čas expozice, který fotograf "udrží", se tak má zvýšit až čtyřikrát. Jde o "elko", takže si na něj budou fotografové muset připravit něco přes 1000 dolarů.

Dalším zajímavým produktem je Canon PowerShot G11, pokračovatel známé řady robustních kompaktů se sáňkami pro blesk (ty u kompaktů nejsou vůbec běžné) a plným manuálním nastavením. 10 megapixelů a pětinásobný stabilizovaný zoom nepřekvapí, synchronizace s bleskem už při 1/2000s je ovšem zajímavá a předurčuje přístroj i pro profesionálnější použití.

Celkově je foťák cílen na fotoamatéry nebo jako druhý fotoaparát pro profesionály. Tisková zpráva mluví i o nasazení v reportáži, třeba v oblasti válečného konfliktu. Ve sníženém 2,5 megapixelovém rozlišení si PowerShot G11 troufne až na ISO 12 800: Jak taková fotka bude vypadat, to uvidíme až při testování. Canon slibuje, že si se šumem poradí lépe než dříve.

Canon G11Canon G11Canon G11

Dále Canon představil Canon S90, nástupce řady S. Hlavní funkcí, která ho odlišuje od ostatních foťáků Canon, je nastavovací kroužek (Ring), pomocí kterého můžete nastavovat clonu, čas, režimy, zoom (bohužel jen skokově, to mne zklamalo) a další funkce. Za zmínku stojí také velmi dobrá světelnost (F2.0-4.9 při rozsahu 28-105 přepočítaných mm) a především jednoduchý design při zachování možnosti kompletního manuálního nastavení - jedním kolečkem nastavujete clonu, druhým kolečkem čas, tak to má být.

Canon S90Canon S90 s funkcí Ring (kroužek)

Další novinky od firmy Canon najdete v galerii, případně v odkazech.

Canon Powershot D10

Canon Powershot D10

Canon PowerShot SD980 IS s dotykovou obrazovkou

Canon PowerShot SD980 IS s dotykovou obrazovkou

Canon dalekohledy se stabilizací obrazu

Canon dalekohledy se stabilizací obrazu

Canon dalekohledy se stabilizací obrazu

Canon dalekohledy se stabilizací obrazu

Přenosné tiskárny Selphy od Canonu pro okamžitý tisk fotografií

Přenosné tiskárny Selphy od Canonu pro okamžitý tisk fotografií

Canon Powershot SX200

Canon Powershot SX200

Casio - vysoká rychlost, automatický make-up

Firma Casio už si vydobyla pozici na trhu digitálních fotoaparátů, proslavila se především vysokorychlostními výkony - podívejte se na podrobnosti z ledna letošního roku. A právě vysokorychlostní fotoaparáty budily na stánku Casio zaslouženou pozornost.

Šedesát snímků (fotografií) za sekundu v plném rozlišení vám opravdu nikdo jiný nenabídne, stejně jako 1200 fps (snímků za sekundu) pro video v nízkém rozlišení.

Casio Exilim EX-FC100WE s vysokorychlostním snímáním

Casio Exilim EX-FC100WE s vysokorychlostním snímáním

Kompakty EX-FC100 a EX-FS10 jsme vám již představili, takže dnes se podíváme na novinku z kategorie jiné než vysokorychlostní.

Stylový kompakt Exilim S12 nabízí funkci automatická krajina a automatický make-up. U té druhé se zastavme, na první poslech jsem netušil, o co by se mohlo jednat. Vězte tedy, že tento 12megapixelový fotoaparát s trojnásobným zoomem má zabudovanou funkci pro automatickou retuš portrétů. Zaostří oči, zjemní pleť, vyretušuje drobné nedokonalosti. Nastavit můžete stupeň make-upu od nuly do dvanácti.

Také fotoaparát Casio Exilim EX-H10 nabízí možnost automatického make-upu. Porotce EISA ale zaujal pravděpodobně svou vynikající výdrží, na jedno nabití až 1000 fotek, a doporučili ho tak jako nejlepší kompaktní fotoaparát na cesty.

Casio Exilim EX-H10 - foťák pro cestování, 1000 snímků na jedno nabití

Casio Exilim EX-H10 - foťák pro cestování, 1000 snímků na jedno nabití

Casio Exilim EX-H10 nabízí rychlé zapnutí funkce krajina a "make-up"

Casio Exilim EX-H10 nabízí rychlé zapnutí funkce krajina a make-up.

Fujifilm propagoval svůj 3D fotoaparát

Třetí rozměr (3D) byl jedním ze spojujících motivů veletrhu IFA. Kompakt se dvěma objektivy sice Fujifilm představil již před pár týdny (podrobný článek zde), i přesto se prezentace soustředila právě kolem tohoto kousku pro hračičky.

V rámci veletrhu byl uveden i plán firem Sony a Panasonic - uvést příští rok na trh speciální 3D Blu-ray přehrávače. Sony má pod placem filmová studia, Panasonic zase umí 3D kamery. Více v článku: Už příští rok se budeme koukat i na fotbalové zápasy ve 3D

FinePix REAL 3D W1 - kompakt se dvěma objektivy

FinePix REAL 3D W1 - kompakt se dvěma objektivy

Dva objektivy ale můžete využít i k normálnímu 2D focení. Jeden může být například nazoomovaný a druhý širokoúhlý, případně můžete teoreticky fotit na různé citlivosti. Každopádně hlavní využití spočívá v trojrozměrném dojmu, který vznikne složením dvou pořízených fotografií.

3D fotku si podle Fuji nejlépe vychutnáte na speciálním 3D rámečku nebo fotkách, které vytisknete na dodané 3D tiskárně. Že to není levná záležitost, je asi jasné, nicméně skutečně to funguje.

Dále Fujifilm představil svůj robustní kompakt, jehož hlavní výhodu vidíme v manuálním ovládání zoomu jeho objektivu s obrovským rozsahem. Fujifilm FinePix S200EXR je vybaven čipem Super CCD EXR a procesorem EXR, jejichž spolupráce slibuje amatérským fotografům novou kreativitu. Je to v zásadě zvýšení dynamického rozsahu přímo ve fotoaparátu při zachování nízké hladiny šumu.

Zjednodušeně to funguje tak, že foťák si přečte informaci na čipu dvakrát - jednou už uprostřed expozice (tedy s polovičním expozičním časem, čímž zabrání případným přepalům) a jednou klasicky po uzavření závěrky. Oba obrazy poté procesor složí. Tedy jakési zjednodušené, automatické HDR. V praxi jsme zatím neměli šanci otestovat, nicméně podobné technologie v o třídu nižším F200 EXR už otestovali na DPreview - výsledky jsou údajně pozitivní i při automatickém HR režimu, který můžete dále upravovat.

Fujifilm FinePix S200EXR

Fujifilm FinePix S200EXR

Fujifilm FinePix S200EXR

Fujifilm FinePix S200EXR

Kromě toho Fujifilm přichází s beztlačítkovým kompaktem s dotykovým displejem - Fujifilm FinePix Z300. Doteky byly bezproblémové a ovládání celkem intuitivní, přesto by mi ale vadila nemožnost nastavovat některé parametry po paměti.

U fotoaparátu bez hledáčku je to ale asi zbytečná obava. Dotykové obrazovky ostatně přicházejí do módy a dá se čekat, že jich přibude, zvláště ve střední třídě "stylovek".

Fujifilm prosazuje také dotekový displejFujifilm prosazuje také dotekový displej

Nikon rozdával popcorn

Společnost Nikon si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek přízně, a to především mezi majiteli zrcadlovek. Posledních několik "velkých" modelů (D700 a D3) právem získalo velmi pozitivní hodnocení a Nikon získal pověst firmy, která "umí vysokou citlivost bez šumu".

To je ovšem něco, co v hektických podmínkách na veletrhu IFA skutečně nemůžeme testovat, a proto jsme sami zvědavi na výsledky příslušných testů. (Pro jejich vyhledávání využijte třeba moje Tři odkazy a tři tipy.) Je samozřejmé, že nabídka Nikonu je mnohem širší, od rodinných a amatérských kompaktů po zrcadlovky nejvyšší třídy, v tomto článku se zaměřím na dvě novinky Nikonu.

Nikon se chlubí tím, že jeho fotoaparáty umějí jak natáčet, tak promítat. Hostesky rozdávaly popkorn.

Nikon se chlubí tím, že jeho fotoaparáty umějí jak natáčet, tak promítat. Hostesky rozdávaly popcorn.

Tou první je digitální kompaktní fotoaparát s integrovaným projektorem - Nikon Coolpix S1000pj. Dvanáctimegapixelový kompakt s pětinásobným optickým zoomem a interním (nevysouvacím) objektivem by na sebe nepoutal žádnou pozornost, kdyby to nebyl první fotoaparát na světě, který umí obrázky nejen snímat, ale také promítat.

Nikon Coolpix S1000pj nabízí projekci přímo z fotoaparátu

Integrace miniaturního dataprojektoru (podrobný článek o malých dataprojektorech zde) se dala očekávat, Nikonu se to tedy povedlo nejrychleji. Samozřejmě nesmíte čekat zázračný výkon, LED projektor v žádném případě nepřesvítí denní světlo a promítat budete moci jenom v potemnělé místnosti. I tak je to rozhodně zajímavá funkce, která se navíc časem asi rozšíří do dalších zařízení.

S videem souvisí i další, tentokrát reálně využitelná novinka. Působivá zrcadlovka Nikon D300s (vylepšená D300) nabízí kromě tradičních funkcí zrcadlovky také živý náhled a nově i natáčení videa v HD rozlišení.

Nikon D300s natáčí HD video

Novinkou je také citlivý, profesionálně vyhlížející mikrofon, který můžete nasadit do sáněk na blesk, zastrčit vlevo z boku konektor do zrcadlovky a proměnit ji tak v kvalitní HD kameru, samozřejmě s možností výměny objektivů.

Nikon D300s s nasazeným mikrofonem (připojuje se do zdířky z boku)

Nikon D300s s nasazeným mikrofonem (připojuje se do zdířky z boku)

Přestože pravověrní fotografové se budou asi na natáčení filmů zrcadlovkou dívat skrz prsty, pro občasné filmování to rozhodně není špatná volba. Výměna objektivů navíc může přispět k záběrům, které by byly s běžnou digitální kamerou nemožné.

Nikon D300s natáčí HD video

Další zajímavosti ze stánku společnosti Nikon v galerii nebo odkazech. Vypichuji zrcadlovku Nikon D3000 se zajímavou funkcí průvodce.

Nikon vám pomůže s nastavením všeho možnéhoNikon nabízí začínajícím fotonadšencům tlačítko "info"
Nikon vám pomůže s nastavením všeho možnéhoNikon D300s nabízí nemalé množství zaostřovacích bodů, při focení se vám tyto rozsvěcejí přímo v hledáčku

Olympus přichází s 4/3 ve starém kabátě

Design fotoaparátů je v posledních letech velmi podobný napříč všemi firmami. Všichni mají nějaké základní kompakty (černý nebo šedý plast), nějaké stylovky (kovové a různě barevné) a pár černých zrcadlovek a pokročilých kompaktů. Olympus se rozhodl, že vzkřísí svůj starý model fotoaparátů PEN a vdechne mu nový, digitální život.

Olympus PEN

Fotoaparát Olympus PEN EP-1 navazuje na padesát let staré modely fotoaparátů, které jako první fotily na polovinu klasického filmového políčka. Jejich digitální nástupce nejenže obsahuje digitální čip, ale díky Micro Four Thirds systému i možnost výměny objektivů jako u zrcadlovky.

Olympus PEN

To Olympusu umožňuje nabídnout obrovskou verzatilitu a flexibilitu, a přitom velmi kompaktní a lehké tělo. PEN si navíc může nasadit hledáček (samozřejmě uzpůsobený konkrétnímu objektivu).

Olympus PEN

Panasonic nadále zmenšuje svoji zrcadlovku bez zrcadla

Systému Micro Four Thirds využívá i nový Panasonic Lumix GF1, nástupce G1. Včetně setového objektivu a baterek váží 448 gramů a je tak nejlehčím a nejmenším fotoaparátem s výměnnými objektivy a integrovaným bleskem.

Panasonic Lumix GF1

Panasonic Lumix GF1

Fotoaparát nabídne speciální ochranu proti prachu i funkci detekce obličejů. Dokonce si bude nejčastější obličeje pamatovat a zobrazí prý i jména těchto osob.

Podrobný popis Panasonic Lumix GF1 v samostatném článku.

Lumix GF1Lumix GF1

Samsung rozesměje druhým displejem

Každý digitální fotoaparát má jeden displej, většinou k přehrávání pořízených snímků, někdy také k jejich komponování. Samsungy ST550 a ST500 ale nabízejí druhý displej. Je na přední straně fotoaparátu a jeho základní funkce je podobná té, kterou plní zrcátko na některých foťácích, pomůže s komponováním autoportrétů. Displej samozřejmě ukáže přesně to, co bude vyfoceno, takže autoportréty budou hračkou.

Samsung ale přišel s velmi kreativním využitím druhého displeje, může zobrazovat zvolenou fotku nebo animaci. Proč? Přece aby na tvářích vyloudil úsměv!

Samsung ST550 se dvěma displeji. Ten vepředu může ukazovat nejen akutální náhled, ale třeba zábavné animace, aby se dítě na fotkách smálo...

Samsung ST550 se dvěma displeji. Ten vpředu může ukazovat nejen aktuální náhled, ale třeba zábavné animace, aby se dítě na fotkách smálo...

Pro vyfocení usměvavých fotek sice máme mnoho jiných technik, musím nicméně uznat, že druhý displej a jeho využitelnost pro mě bylo jedno z překvapení veletrhu.

Sony loví ocenění a geotaguje

Přestože Sony vstoupilo na pole digitálních zrcadlovek relativně pozdě, modely Alpha si získaly své obecenstvo. Nové modely Sony Alpha DSLR-A500, DSLR-A550 a DSLR-A850 přinášejí vylepšení většiny parametrů, především rozlišení.

Návrat dvou módů živého náhledu u A550 umožňuje zaostřování i bez použití hlavního čipu. Pro náhled je tu ještě druhý, menší čip. Rovněž přibyl HDR mód pro skládání obrazů s vysokým dynamickým rozsahem přímo ve fotoaparátu a pětistupňový Dynamic Range Optimization.

Sony nabízí 10 snímků za sekundu, na stánku tuto funkci demostrovali točícím se válcem s fotografiemi, aby si každý rychlost srovnal se svým fotoaparátem

Sony nabízí 10 snímků za sekundu, na stánku tuto funkci demonstrovali točícím se válcem s fotografiemi, aby si každý rychlost srovnal se svým fotoaparátem

Sony Alfa 900Sony Alfa 900
Twilight Football

Twilight Football - 7 fotbalových zápasů, 7 úchvatných lokací a soutěž pro majitele zrcadlovek. Při zachycení atmosféry v obtížných světelných podmínkách má pomoci nový čip Exmor R. Podrobnosti o soutěži na stránkách Sony.

 Nový objektiv Sony 70-400mm F4.0-5.6 G SSM

Nový objektiv Sony 70-400 mm F4.0-5.6 G SSM

Nejen zrcadlovkami živo je Sony. Zde jsou další foto novinky, které nás v hale Sony zaujaly:

Nové Cybershoty nabídnou vysokorychlostní sekvenční snímání a díky němu také intuitivní funkci panoramatu složeného za sekundu.

Sony Cybershot WX-1Sony Cybershot TX-1
Sony Party-shot - automatický fotograf pro vaše oslavy

Sony Party-shot - automatický fotograf pro vaše oslavy. Podrobnosti v našem článku.

Sony přišla s jednoduchým natáčítkem

Sony přišla s jednoduchým "natáčítkem" MHS-PM1, záznam v HD, snadný upload na web, cena kolem 150 dolarů.

Sony umí díky vestavěné GPS geotagovat i videa

Sony videokamery umí díky vestavěné GPS geotagovat i videa.

Sony umí díky vestavěné GPS geotagovat i videa

Sony umí díky vestavěné GPS geotagovat i videa.

Miniaturní GPS lokátor Sony GPS-C3KA umožňuje zaznamenávat trasy do známých formátů, ale také přímo otagovat vaše snímky (z libovolného fotoaparátu) na MS nebo SD kartě. Vydržet má na jedno nabití až 15 hodin, a navíc si na displeji můžete svoji aktuální polohu ověřit.

Snadný způsob, jak geootagovat fotografie - paměťovou kartu s fotografiemi můžete vložit přímo do GPS

Snadný způsob jak geotagovat fotografie - paměťovou kartu s fotografiemi můžete vložit přímo do GPS.

Zdroje:


Technet na Facebooku

Sledujte novinky, aktuality, zajímavosti a odkazy na (nejen naše) články ze světa IT i na Facebooku. Staňte se naším fanouškem, získejte přístup k exkluzivním informacím a diskuzím s autory i ostatními fanoušky.

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Další z rubriky

Skočit nebo obejít? V interaktivní show rozhodujete za elitního vojáka vy

You vs. Wild - interaktivní show na streamovací službě Netflix.

Brodit se řekou, nebo prosekat džunglí? Plazit se po ledu, nebo jej přejít? Sníst nalezené vejce, nebo raději ne? V...

Skvělé pohodlí i obsluha, při telefonování byste je ale raději zahodili

Microsoft Surface Headphones

Otestovali jsme sluchátka Microsoft Surface Headphones. V některých ohledech patří k tomu nejlepšímu na trhu, v jednom...

Cenově dostupný OLED televizor: má skvělý obraz a jen drobné mouchy

OLED televizor Panasonic TX-55FZ800E v redakčním testu

Společnost Panasonic je v televizorech pojem a modelová řada FZ800 příkladem, proč tomu tak je. Při současné ceně by si...

Najdete na iDNES.cz