Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Asus: grafická karta nemusí být přímo v notebooku. Novinky Benq, Kingston, Optoma, Samsung, Symantec, Texas Instruments

  0:30
Externí výkonná grafická karta ASUS promění notebook v herní systém. Kingston umí kvalitně šifrovat data na klíčence a smazat je při pokusu o překonání ochrany. Nové projektory ukázaly firmy Benq a Optoma.

Externí grafická karta ASUS ROG XG Station

Asus začíná nabízet externí grafiku

VGA a multimediální dokovací stanici ASUS ROG (Republic of Gamers) XG Station je vybavena grafickou kartou EN8600GT/HTDP/256M a Express Card rozhraním. Grafika nabízí 540MHz GPU a 1,4GHz 128bitovými GDDR3 paměťmi o velikosti 256 MB.

K dispozici jsou navíc 4 porty USB 2.0 a technologie Dolby, které splňují funkci USB hubu a navíc poskytují plnohodnotnou audiovizuální zábavu.

Dokovací stanice XG Station je dále vybavena také funkcemi pro vylepšení kvality zvuku a videa obsaženými v technologii Dolby, mezi které patří Dolby Headphone, Dolby Virtual Speaker, Dolby Digital Live a Dolby Pro LogicIIx.

S funkcí Dolby Headphone je možné prostřednictvím jakýchkoliv sluchátek dosáhnout zvuku 5.1, zatímco funkce Dolby Virtual Speaker poskytuje uživatelům příležitost vychutnat si pětikanálový zvuk s využitím pouze dvou reproduktorů. Dolby Digital Live umožňuje uživatelům přehrávat zvuk z počítače či herní konzole přes jejich sestavy domácího kina. Dolby Pro LogicIIx zase provádí transformaci 5.1kanálového zvuku na 6.1kanálový nebo 7.1kanálový prostorový zvuk.

Dokovací stanice XG Station také zvládne provádět přetaktování v reálném čase pomocí ergonomického kolečka, jehož otočením je možné zvýšit rychlost grafického procesoru (GPU), a dát tak volný průběh dokonalým audiovizuálním zážitkům.

Produkt by měl být v prodeji již toto léto. Cena na českém trhu zatím nebyla stanovena, ale v sousedním Německu se prodává za zhruba 350 eur (cca 8 000 Kč).

Externí grafická karta ASUS ROG XG Station

Rychlejší USB nabíjení

Společnost Texas Instruments představila nový integrovaný obvod pro nabíjení přenosných zařízení, které mohou být nabíjeny přes adaptér nebo USB port. Nabíječka bq24150 o rozměrech pouhých 2 x 2 mm zkracuje dobu nabíjení, snižuje spotřebu energie a zabírá o polovinu méně místa ve srovnání s využitím klasických lineárních nabíječek, čímž se stává ideální pro aplikace, u kterých jsou malé rozměry kritickým faktorem.

Čip napájení pro USB od Texas Instrument

Bezpečné léto

Symantec představil betaverzi k bezplatnému stažení svých produktů Norton Internet Security 2009 a Norton AntiVirus 2009, které sázejí na rychlost a výkon. Produkty lze získat na této adrese.

Nové programy byly podle Symantecu vyvinuty s cílem minimálního dopadu na rychlost počítače, obsahují přes 300 vylepšení od skenovacího modulu až po uživatelské rozhraní.

Instalace trvá přibližně jednu minutu, častější je distribuce aktualizací a jen poloviční nároky na operační paměť než u předchozí verze.

Nová technologie nazvaná Norton Insight redukuje potřeby skenování souborů. Poznatky získané od milionů uživatelů produktů Norton umožňují technologii Norton Insight vyhnout se zbytečnému skenování souborů nacházejících se ve většině počítačů a které byly statisticky vyhodnoceny jako důvěryhodné.

Norton Protection System vícevrstvý ochranný systém zahrnuje ochranu prohlížeče před útoky, které pocházejí z napadených webových stránek, ochranu v reálném čase SONAR, preventivní ochranu proti vniknutí (IPS), antirootkit, antivirus a antispyware technologie.

Myš, co reaguje na hudbu

Firma BenQ představila interaktivní optickou myš MD300 s funkcemi jako interaktivní snímací technologie, okamžité upozornění na schůzky a příchozí zprávy i taneční režim myši.

Aktivuje-li uživatel funkci, je v interaktivním kontaktu s myší BenQ MD300 při jakémkoliv pohybu, stisku či lehkém doteku. MD300 reaguje na kliknutí myši i aplikace na PC červenými vizuálními efekty, vibrací a zvuky.

Myš BenQ MD300 se pohybuje v rytmu hudby přehrávané programem Microsoft Media Player. Doprovodný software podporuje Skype 2.0+, Microsoft Office Outlook 2003/2007 a Microsoft Media Player 10.0+.
Cena byla stanovena na 379 Kč včetně DPH.

Optickoá myš Benq MD300

BenQ přichází s novými projektory

BenQ oficiálně uvedla na trh novou řadu projektorů MP Short Throw, konkrétně dva nové modely určené k promítání na krátkou vzdálenost – MP512 ST a MP522 ST. Ve všech projektorech je použit speciální asférický optický člen, díky němuž lze promítat větší obraz na kratší vzdálenost, aniž by tím jakkoli utrpěla kvalita projekce.

Verze MP512 ST obsahuje dva zabudované reproduktory 5 W, nabízí řadu možností připojení včetně moderního HDMI (HDCP), světelný tok 2200 ANSI lumenů a kontrast 2 500:1.

Model MP522 ST je schopný promítat obraz o úhlopříčce 55” (140 cm) ze vzdálenosti pouhého jednoho metru.
Praktické reproduktory o výkonu 5 W a vysoká přidaná hodnota plně vyhoví požadavkům malých a středních podniků, domácností i vzdělávacích organizací, zatímco vnější provedení přístroje, kterému se dostalo několika ocenění, poslouží jako působivý dekorativní prvek ve firemním prostředí.

Doporučená koncová cena MP512 ST je 9 590 Kč, modelu MP522 ST 13 350 Kč.

Projektor Benq MP512 ST .

Miniprojektor od Optomy

Model Optoma EX330 váží pouze 1,1 kg a zabere plochu formátu A5. Nabízí jas 2 200 lumenů, má atraktivní design se štíhlým lesklým povrchem a snadno se vejde do kufříku nebo aktovky.

Optoma využívá technologii DDR DLP® Texas Instruments s úhlopříčkou senzoru 0,55" (1,4 cm) a nativní rozlišení XGA (1 024 x 768) a kontrast 2 000:1. Poměrně tichý provoz vytváří hluk 31-33 dB. Životnost lampy dosahuje 4 000/3 000 hodin (režim STANDARDNÍ/VYSOKÝ JAS)

HDMI konektor přenáší pouze obraz, využít lze také VGA, S-Video, složkový video signál a USB.

Cena v ČR zatím nebyla stanovena.

Projektor Optoma

Samsung uvádí na trh novou videokameru pro multimédia

Samsung MX20 na SD paměťové karty se chlubí prodlouženým časem nahrávání i výdrží baterií.
Za to první může kodek H.264, který díky velkému kompresnímu poměru umožňuje natáčet déle a ve vyšší kvalitě. V módu s největší kvalitou záznamu může uživatel nahrávat více jak 4 hodiny při použití 8GB paměťové karty, 8 hodin na 16GB a 16 hodin na 32GB kartu.

CCD snímač nabízí rozlišení 0,68 Mpx. Nový model používá účinný značkový objektiv Schneider Kreuznach s 34násobným optickým zoomem a technologií pokročilého snižování šumu (3D Noise Reduction).

Samsung MX20 rovněž pracuje s inovovanou digitální stabilizací obrazu (Hyper Digital Image Stabilization), která redukuje rozostření a zajišťuje brilantní obraz stejně jako funkci detekce obličeje, která dokáže automaticky detekovat až pět tváří a nastavit ohnisko na lepší kompozici.
Videokamera nabízí výdrž akumulátoru až tři hodiny.

K dispozici je 2,7palcová LCD obrazovka, která pomáhá uživatelům zobrazit snímky a prohlédnout si je i za silného slunečního svitu.

Samsung MX20 bude v České republice k dostání v černé barvě a bude k dispozici v srpnu za cenu 5 490 Kč vč. DPH.

Kamera Samsung MX20

Šifrovaná klíčenka

Společnost Kingston Technology Company představila USB flash disk DataTraveler BlackBox s hardwarovým šifrováním a certifikací podle Federální normy pro zpracování informací (Federal Information Processing Standard – FIPS).

Norma FIPS 2. úrovně (FIPS Level 2) vyžaduje, aby DataTraveler BlackBox prošel vlastním testem po připojení na napájení, který ověří, zda šifrovací architektura funguje po každém připojení do USB portu, a zda jeho provedení vylučuje jakoukoli vnitřní manipulaci s diskem. Nad požadavky certifikace NIST se USB disk DataTraveler BlackBox vyznačuje 256bitovým hardwarovým šifrováním AES a je vodovzdorný do hloubky čtyř stop (1,22 metru).

Disk DataTraveler BlackBox se automaticky zamkne po deseti po sobě jdoucích neúspěšných pokusech o zadání hesla a pomáhá tak zamezit nepovolanému přístupu v případě jeho ztráty, krádeže nebo záměny.
Cena u 2GB modelu začíná na 2 500 Kč.

USB paměť Kingston DataTraveler BlackBox

Externí disk Toshiba

Toshiba představuje 200GB externí harddisk s čidlem volného pádu a funkcí biometrického ověřování identity.

Díky rozměrům 130 mm délky, 85 mm šířky a 19 mm výšky tento harddisk nezabere příliš místa ani v aktovce, ani na stole. 

Vestavěná čtečka otisků prstů umožní přístup k uloženým datům a souborům pouze autorizované osobě. Zabezpečení pomocí hesla je založeno na silném šifrovacím algoritmu AES-256 a na vestavěném softwaru, jenž zajišťuje šifrování celého harddisku a zásadně tak zvyšuje úroveň zabezpečení dat.

Externí pevný disk Toshiba Secured bude v ČR k dostání počátkem srpna tohoto roku a jeho doporučená koncová cena včetně DPH bude 4 510 Kč.

Externí disk Toshiba Secured

  • Nejčtenější

Hackerský průlom. Z peněženky, k níž zapomněl heslo, získal miliony dolarů

v diskusi je 73 příspěvků

28. května 2024  18:02

V roce 2013 přišel Michael při poruše pevného disku o heslo k digitální peněžence, ve které měl...

Benzín dodá špagetám říz, pizzu vylepší lepidlo. Googlu se zbláznila AI

v diskusi je 88 příspěvků

29. května 2024

Snad žádná jiná technologie se nevyvíjela tak rychle jako v posledních měsících umělá inteligence....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Spotify končí s „věcí do auta“, posluchači mají zánovní zařízení vyhodit

v diskusi je 47 příspěvků

26. května 2024  13:28

Je to jak z příručky „jak naštvat zákazníky“. Spotify ukončuje podporu svého jediného fyzického...

Nejlepší přítel zabijákem. Čína testovala robotického psa s útočnou puškou

v diskusi je 45 příspěvků

29. května 2024  11:23

Čína během společného vojenského cvičení Číny a Kambodži „Zlatý drak 2024“ testovala robotického...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Druhá světová válka měla i své dinosauří oběti

v diskusi jsou 4 příspěvky

25. května 2024

Psal se 24. duben roku 1944 a nacistická válečná mašinérie už nebyla schopna zabránit konečné...

Za kritiku vražda. Před 100 lety se stal Mussolini fašistickým diktátorem

v diskusi jsou 3 příspěvky

30. května 2024

30. květen 1924 je klíčovým okamžikem počátku totalitního režimu v Itálii. Právě tehdy získával...

VIDEO: „Závoďáky“ Bundeswehru se dvěma řidiči jezdily rychle vpřed i vzad

v diskusi je 1 příspěvek

30. května 2024

Obrněné průzkumné vozidlo Luchs bylo pro svou rychlost přirovnáváno k závodnímu vozu. Dále se...

Integrovaná střižna ve Windows s využitím AI posouvá možnosti tvorby videa

v diskusi nejsou příspěvky

30. května 2024

Z nějakého výletu, dovolené, oslavy či jiné zajímavé akce máte desítky fotografií, zajímavé...

Nejlepší přítel zabijákem. Čína testovala robotického psa s útočnou puškou

v diskusi je 45 příspěvků

29. května 2024  11:23

Čína během společného vojenského cvičení Číny a Kambodži „Zlatý drak 2024“ testovala robotického...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Žádná tajná bokovka. S manželkou jsme rozvedeni, překvapil Petr Nedvěd

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd (52) byl po divoké oslavě zlaté medaile z mistrovství světa...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Někteří mě mají za zlatokopku. Nenesu to lehce, říká manželka Ondřeje Kepky

Seznámili se na vysoké škole, kde on byl pedagog a ona studentka. Jsou spolu přes devět let a v budoucnu plánují i...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, legenda nové vlny i Činoherního klubu

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu a byl i...