Soňa Nováková (vlevo) s Lenkou Háječkovou

Soňa Nováková (vlevo) s Lenkou Háječkovou | foto: FIVB.org

Plážové volejbalistky Nováková a Háječková se loučí finálovou prohrou

• 0
České plážové volejbalistky Lenka Háječková a Soňa Nováková se loučí se sezonou finálovou porážkou na turnaji Evropského okruhu v Blackpoolu. Český pár podlehl belgické dvojici Van Breedamová, Mouhaová.

Nováková s Háječkovou mají v posledních týdnech skvělou formu. Při světovém šampionátu se dostaly mezi 16 nejlepších a na minulém turnaji Světového okruhu v Haagu skončily čtvrté za třemi páry z Brazílie.

V britském Blackpoolu prošly české volejbalistky soutěží bez ztráty setu hladce až do finále, kde však prohrály jednoznačně 14:21 a 15:21.

"Poslední zápas se nám vůbec nepovedl, ale jinak jsme se stříbrem moc spokojené. Jen nás mrzí, že se to už nepočítá do žebříčku mistrovství Evropy," zhodnotila pro ČTK další vydařený turnaj Nováková.

Belgičanky přitom zaznamenaly první porážku už v 1. kole, sítem oprav se ale nakonec dostaly až na vrchol a pro svou zemi získaly první titul z tohoto okruhu v historii.

Další český pár Kolocová, Sluková obsadil sedmé místo. V turnaji mužů skončili Přemysl Kubala s Pavlem Benešem pátí.

Na turnaji Světového okruhu v Barceloně obsadily české páry Klapalová, Petrová a Nakládalová, Hermannová dělenou 17. příčku.

výsledky - Evropský okruh

ŽENY
Finále:
Van Breedamová, Mouhaová (2-Belg.) - Háječková, Nováková (10-ČR) 2:0 (14, 15)
o 3. místo: D. Schwaigerová, S. Schwaigerová (1-Rak.) - Johnsová, Boultonová (5-Brit.) 2:0 (14, 15)

MUŽI
Finále:
Herrera, Gavira (3-Šp.) - Heuscher, Heyer (4-Švýc.) 2:0 (16, 14)
O 3. místo: Brink, Reckermann (1-Něm.) - K. Ces, A. Ces (12-Fr.) 2:0 (17, 17)

světový okruh

Finále: Larissa, Juliana (1-Braz.) - Talita, Antonelliová (2-Braz.) 2:0 (17, 26)
o 3. místo: Rossová, Kessyová (3-USA) - Akersová, Turnerová (6-USA) 2:0 (13, 19)
semifinále: Larissa, Juliana - Rossová, Kessyová 2:0 (18, 23), Talita, Antonelliová - Akersová, Turnerová 2:0 (15, 19).