České volejbalistky

České volejbalistky | foto: CEV

Volejbalistky v Madridu všechno vyhrály a přiblížily se účasti na ME

• 0
Ani jedno zaváhání a české volejbalistky se přiblížily k postupu na mistrovství Evropy 2015. Na závěr prvního kvalifikačního turnaje v Madridu porazily domácí Španělsko 3:0 a s plným počtem bodů vedou skupinu C. Od pátku jsou na programu odvety v Plzni.

Svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho ztratily v průběhu turnaje v Madridu pouze jeden set po páteční výhře nad Slovinskem 3:1. V sobotu porazily Černou Horu 3:0 a dnes stejným poměrem i nejslabší tým skupiny Španělsko, které nezískalo ani bod a uhrálo pouze jednu sadu.

Hned od úvodu zápasu měly herně vyzrálejší české volejbalistky převahu. Španělky dvakrát o bod vedly, v dalším průběhu však nestačily čelit důrazněji a přesněji hrajícímu českému týmu. Bojovným Španělkám skřípala souhra a často ztrácely míče nevynucenými chybami.

Ve druhém setu domácí volejbalistky srovnaly krok a vyrovnanou partii udržovaly až do stavu 14:14. Následnou bodovou šňůrou 7:1 si ale české hráčky zajistily klid do koncovky.

Podobný průběh mělo i třetí dějství, ve kterém uhrály domácí reprezentantky 19 bodů, ale koncentrovaně hrající české volejbalistky nepřinutily v závěru k vážnějšímu vypětí sil. Utkání trvalo 76 minut.