Liberecký Lubomír Staněk smečuje v utkání proti Zlínu. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Volejbalisté Liberce v prvním domácím zápase porazili Zlín

• 0
Obhájci stříbrných medailí ve volejbalové extralize z Liberce zvládli první domácí zápas v sezoně. V dohrávce druhého kola porazili Zlín 3:1, k čemuž jim pomohly i všechny tři nové posily Aleš Správka z Ostravy, Američan Ryan Burrow a kapitán juniorské reprezentace Adam Zajíček.

Dukla začala dobře, jenže Zlín se nenechal zahanbit a druhý set získal pro sebe. Liberecký tým však opět zabral a nakonec posbíral všechny tři body, díky čemuž se stále drží lídra tabulky a mistra z Českých Budějovic. Celek zpod Ještědu je však o set horší.

Nejvíce se zápas vydařil smečaři Tomáši Hýskému, který k výhře Liberce přispěl 24 body. Zlín se soupeři vyrovnal v útoku, jenže na bloku (12:17), v přímých bodech ze servisu (3:9) i na příjmu zaostával. Po dvou zápasech mu tak zůstaly na pátém místě tři body.