David Konečný na bloku

David Konečný na bloku | foto: Radek Cihla, MAFRA

Čeští volejbalisté favorizovaným Polákům zatápěli, ale prohru neodvrátili

• 0
Ani ve druhém utkání na turnaji v polské Bydhošti se čeští volejbalisté nevymanili z predikované role outsiderů. Proti domácí reprezentaci sice začali dobře a vzali soupeři set, v dalším průběhu vyrovnaného klání už vítězili Poláci. Národní tým podlehl stejně jako v pátek Brazílii 1:3.

"S Poláky jsme odehráli výborný zápas, ale soupeř hrál ještě lépe. Je těžké s takovým týmem držet krok, ale je to skvělá příprava na mistrovství
světa," řekl kapitán Ondřej Hudeček pro polský volejbalový server reprezentacja.net.

"Udělali jsme více chyb, ale v koncovkách nás opustilo štěstí," doplnil trenér Svoboda.

První set byl vyrovnaný až do stavu 22:22, koncovka ale vyšla lépe českým hráčům a zvítězili 25:23.

V závěru druhé sady se povedlo Polákům získat menší náskok, za stavu 24:21 ještě setbol neproměnili, ale druhý už ano.

Koncovku třetího i čtvrtého setu dokázali čeští volejbalisté zdramatizovat. Ze stavu 20:24 respektive 21:24 se dotáhli na rozdíl jednoho bodu, ale soupeř sadu pokaždé uhrál.

"Hráli jsme lépe než proti Bulharsku, soustředěně a hráči téměř perfektně dodrželi taktiku," řekl argentinský trenér Poláků Daniel Castellani.

V neděli je čeká Čechy na závěr turnaje utkání s Bulharskem.