Radek Štěpánek

Radek Štěpánek | foto: Reuters

Štěpánek ve finále v Memphisu na Roddicka tentokrát nestačil

• 24
Český tenista Radek Štěpánek nezopakoval triumf z minulého týdne a ve finále turnaje v americkém Memphisu podlehl domácímu Andymu Roddickovi 5:7, 5:7. Turnajová jednička tak oplatila českému reprezentantovi týden starou prohru ze semifinále v San Jose.

Roddick získal 27. titul a díky finanční prémii 300.000 dolarů se jeho celkové výdělky na prize money v kariéře přehouply přes hranici 15 milionů.

"Před týdnem v San Jose jsem měl pocit, že kontroluji zápas. On ale dokázal získávat rozhodující body. Jeho podání bylo sice opět nečitelné, ale dnes jsem byl v důležitých chvílích lepší já," řekl Roddick.

Štěpánek nezahájil utkání příliš dobře a po prohraném servisu brzy
prohrával 0:3. Poté však zpřesnil své údery od základní čáry a díky častým útokům na síti dokázal srovnat i výsledek. Slabší chvilku si však vybral za stavu 5:6, kdy přišel o další servis i celý set.

"Byl to dobrý zápas, se spoustou pěkných výměn," řekl po utkání Štěpánek. "Jediný rozdíl byl v brejcích, které jsem nedokázal využít. Roddickova hra je založená na podání a když potřeboval, tak si servisem pomohl," dodal.

Vyrovnaný průběh měla i druhá sada, ve které nedokázal třicetiletý český tenista využít ani jeden ze tří nabídnutých brejkbolů. Sám se dostal do velkých potíží opět za stavu 5:6 a přestože první mečbol Roddicka ještě odvrátil, na další prohoz už byl krátký.

Soubojem dlouhým hodinu a 44 minut tak skončila spanilá Štěpánkova jízda po amerických turnajích, na kterých vyhrál devět utkání za sebou.

"Vstup do sezony mi náramně vyšel, ale rozhodně jsem se neuspokojil.
Doufám, že budu hrát dobře i ve zbytku sezony a budu pokračovat v tvrdé práci," řekl český tenista.