Sampras při Masters Safina nešetřil

L i s a b o n - Podeváté postoupil do semifinále Turnaje mistrů americký tenista Pete Sampras, když porazil na závěr červené skupiny v Lisabonu ruského mladíka Marata Safina, jenž měl postup jistý už před zápasem. Sampras zdolal Safina v odvetě za letošní finále US Open 6:3, 6:2 a vykročil do dalších bojů z prvního místa. Sampras obhajuje titul, Turnaj mistrů hrál desetkrát a pětkrát jej vyhrál. Nyní ho čeká Gustavo Kuertenem z Brazílie, který porazil Rusa Jevgenije Kafelnikova 6:3, 6:4. Safin skončil ve skupině druhý a utká se s Andre Agassim z USA, který porazil Švéda Magnuse Normana 6:3, 6:2.

"Marat je vynikající a určitě bude světovou jedničkou. Dneska jsem ho ale ještě chtěl porazit," řekl spokojený Sampras a vysvětlil hlavní důvod, který ho nutil hrát dobře: "Šlo mi o to, jestli tady zůstanu, nebo pojedu domů. No a já se rozhodl, že v Lisabonu zůstanu." Po 63 minutách hry proměnil Američan druhý mečbol esem.

Brazilský tenista Kuerten si vítězstvím nad Kafelnikovem udržel naději na to, že zakončí rok jako světová jednička, čehož mohl v případě vítězství nad Samprasem potvrdit Safin.

Agassi (USA) - Norman (Švéd.) 6:3, 6:2.
Kuerten (Braz.) - Kafelnikov (Rus.) 6:3, 6:4.

1. Agassi       3 3 0 6:1 40:23
2. Kuerten     3 2 1 5:2 38:31
3. Kafelnikov 3 1 2 2:5 29:36
4. Norman     3 0 3 1:6 25:42

Sobotní program - semifinále:
16:30, Agassi (USA) - Safin (Rus.), po skončení Sampras (USA) - Kuerten (Braz.).