Prestižní pokerový turnaj v Praze ovládl Polák, čeští hráči pohořeli

VÍTĚZ BERE JMĚNÍ. Marcin Wydrowski z Polska právě vyhrál turnaj World Poker Tour v Praze, a s tím i 325 tisíc eur. | foto: PartyPoker.com

9 2012
Po sedmi dnech v Praze skončil prestižní pokerový turnaj World Poker Tour, ze startovního počtu 567 hráčů zůstal v neděli večer jediný - nejvyšší sumu 325 tisíc eur (8,2 milionu korun) získal Marcin Wydrowski z Polska. Čeští hráči zažili fiasko.

Venku řádila pravá zimní plískanice, ale šesti mužům v kasínu pražského hotelu Corinthia byl pořádný hic. Probojovali se totiž až na finálový stůl a smažili se pod reflektory.

Šestadvacetiletý Wydrowski začal finále se čtvrtým nejvyšším počtem žetonů, ale postupně se propracoval v chipleadera a krátce po sedmé hodině večerní mohl ve svých černých brýlích schovaných pod kapucí zajásat. Právě porazil posledního soka - Alexandra Legkova z Ruska.

Šest nejlepších

Konečné pořadí účastníků finálového stolu a jejich odměny:

1. Marcin Wydrowski (Polsko) - 325 000 eur

2. Alexander Legkov (Rusko) - 213 775 eur

3. Bodo Sbrzesny (Německo) - 137 740 eur

4. Tony Čchang (Hong Kong) - 101 800 eur

5. Michael Gagliano (USA) - 76 315 eur

6. Alin Grasu (Rumunsko) - 61 150 eur

Rus vsadil v poslední hře všechny své žetony na šestku a sedmičku v barvě, jenže k jeho smůle měl protivník pár sedmiček a dorovnal. Flop (první tři karty vyložené na stůl) dal sice Legkovovi naději na straight (postupku), ale zbylé dvě karty rozhodly o tom, že pražský turnaj ovládl první Polák, který se kdy v sérii World Poker Tour dostal na finálový stůl.

Česká metropole se v prosinci stala centrem pokerového dění, celkem hostí tři turnaje. World Poker Tour je nejprestižnějším z nich, v Praze se konal teprve podruhé. Třetí patro luxusního hotelu se kvůli této akci proměnilo na týden v jedno velké kasíno s desítkami stolů, k nimž usedly stovky hráčů z celého světa.

"Jsme rádi, že World Poker Tour významně podpořila místní ekonomiku," potěšilo Thomase Tzokase, ředitele pořádající společnosti bwin.party pro střední a východní Evropu. "Pražský turnaj jsme propagovali ve více než dvaceti zemích světa a vynaložili jsme na to přes milion eur. Zcela jistě zorganizujeme stejný turnaj i příští rok.“

Počáteční vklad, jenž činil v přepočtu 83 tisíc korun, však získal zpátky jen každý osmý hráč - musel se vejít mezi nejlepších 72 hráčů.

Z Čechů se to nepodařilo nikomu, tuzemská enkláva prožila fiasko. Poslední domácí hráč Vojtěch Růžička vypadl ve čtvrtek večer na neplaceném 91. místě, ve stejný den se s turnajem muselo rozloučit dalších dvanáct Čechů. Martin Staszko mezi nimi nebyl, vicemistr loňského finále Světové série se nakonec rozhodl hrát jiný turnaj.

A co všechno vůbec získal polský vítěz? Kromě zmíněné finanční odměny také speciální šperk a pohár připomínající Davis Cup - se jmény vítězů na dřevěném podstavci. Další zářez patří právě Wydrowskimu, trofej je ovšem putovní.

Fotogalerie

Finálové klání však velký zájem české veřejnosti nepřitáhlo. Ostře osvětlený stůl na kraji kasína sledovalo pouze několik novinářů, kamarádů a příbuzných hráčů. Jak blafují mistři pokeru, mohl kdokoli sledovat i prostřednictvím internetového přenosu, který měl půlhodinové zpoždění, aby se zabránilo případnému zneužití ze strany hráčů.

Zbytek kasína kolem bedlivě sledovaného stolu ovšem nezel prázdnotou, pro vypadnuvší hráče pořadatelé připravili na zbylých stolech turnaj. Ti, již přišli v hotelu o další velké peníze, to pak neměli daleko k radikálnímu řešení situace na Nuselském mostu. Takový se ale naštěstí nikdo nenašel.

Autor:
Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových kanceláří. Jejich...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na daních. Český sport tak...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli více než miliardu...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i statisícové částky....

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz