Měl jsem dluhy a bál se - vyhrožovali mi zbraní, popisuje úplatný fotbalista

Marcel Schuon se postaral o porážku svého týmu. A dostal za to desítky tisíc eur.

10 2009
První fotbalista se přiznal: ovlivnil jsem zápas a dostal za to zaplaceno. Čtyřiadvacetiletý Marcel Schuon, který dřív hrál i za prvoligový Stuttgart, se totiž dostal do finanční krize a nabídka sázkařského gangu mu proto přišla vhod.

"Vydírali mě, strašili," řekl německý fotbalista pro deník New York Times. "Ten člověk mi tvrdil, že si mě najde všude, kamkoliv přijdu. Měl jsem strach, protože jsem věděl, že má zbraň."

Člověk, o kterém dřív talentovaný obránce mluví, se podle německých médií jmenuje Nurettin G., který je v současné době ve vazbě.

Turecký člen sázkařského gangu využil Schuonových finančních problémů. Spadl do nich neuváženým sázením - prohrával a půjčoval si. A pak prohrával ještě víc.

Sázkařský skandál

Všechno o ovlivňování evropských sportovních zápasů

Dluhy vzrostly na desítky tisíc eur. Schuon neměl šanci je splatit. A tak přispěchal Nurretin - obránci Osnabrücku v dubnu nabídl 20 tisíc eur, když se postará o porážku 0:3 proti Augsburgu. Druholigový zápas tímto výsledkem skutečně skončil.

"Lidi jako Nurettin si své oběti vybírají právě v sázkových kancelářích. Sází totiž zhruba devadesát procent fotbalistů, které jsem ve svém životě potkal," řekl Schuon. "A pak už jen stačí, když si nadělají dluhy. Jako já."

Schuon je prvním fotbalistou, který se po vypuknutí sázkařského skandálu přiznal, že ovlivňoval zápasy. V květnu v Osnabrücku skončil a přestoupil do Sandhausenu hrajícího jen třetí ligu. A tam ho před pár dny vyhodili. Právě kvůli podezření, že se podílel na sázkařských podvodech.

Přitom mladý obránce patřil k velkým talentům. Už v deseti letech si ho vybral Stuttgart, kde se postupně propracoval až do prvního týmu, přestože neodehrál ani jeden bundesligový zápas. Dokonce hrál v německých mládežnických reprezentacích. V roce 2007 pak přestoupil do Osnabrücku.

Schuon je už druhým hráčem Osnabrücku, který je spojován se sázkařským skandálem. Podezření padlo i na Thomase Reichenbergera, jenž dřív působil působil třeba v Leverkusenu, Frankfurtu nebo Chotěbuzi. Zkušený útočník ale narozdíl od Schuona všechna obvinění odmítá. -čtěte Dostal peníze a postaral se o porážku. Německý fotbalista ale nařčení odmítá

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz