Český dvojskif Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil v úspěšné oprané jízdě na...

Český dvojskif Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil v úspěšné oprané jízdě na olympiádě v Tokiu. | foto: Reuters

Skifaři Vraštil se Šimánkem obsadili na mistrovství Evropy čtvrtou pozici

• 0
Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah čtvrté místo na mistrovství Evropy ve veslování a o jednu pozici tak vylepšili výsledek z loňského šampionátu. Titul na jezeře Bled získali Švýcaři Jan Schäuble a Raphael Ireland.

Vraštil se Šimánkem postoupili z prvního místa v semifinále, v sobotu ale na nejrychlejší trojici nestačili. Od bronzu nakonec nejlepší českou posádku současnosti dělily více než tři sekundy.

O postup do bojů o medaile ve Slovinsku bojovala skifařka Lenka Lukšová, která obsadila v semifinále páté místo a v neděli se představí ve finále B.

Párová čtyřka žen ve složení Simona Pašková, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová, Markéta Nedělová obsadila ve finále B s velkým odstupem poslední páté místo. České veslařky doplatily technické problémy lodi.

V neděli nastoupí ve finále A skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová.

ME ve veslování v Bledu (Slovinsko)

Muži:
Dvojskif lehkých vah:
1. Schäuble, Ireland (Švýc.) 6:13,81, 2. Oppo, Soares (It.) 6:15,06, 3. Gkaidatzis, Papakonstantinu (Řec.) 6:15,99, 4. Vraštil, Šimánek (ČR) 6:19,19.
Párová čtyřka: 1. Polsko (Czaja, Biskup, Zietarski, Baranski) 5:40,24, 2. Nizozemsko 5:41,67, 3. Itálie 5:42,01.
Osma: 1. Velká Británie (Gibbs, Bolding, Dawson, Digby, Elwes, Carnegie, Rudkin, Ford, korm. Fieldman) 5:28,09, 2. Rumunsko 5:28,14, 3. Nizozemsko 5:28,61.

Ženy:
1. Craigová, Grantová (Brit.) 6:52,32, 2. Kontuová, Fitsiuová (Řec.) 6:54,78, 3. Tarantolaová, Boveová (Fr.) 6:55,30.
Párová čtyřka: 1. Ukrajina (Verchogljadová, Dovgodková, Koženková, Dudčenková) 6:19,12, 2. Nizozemsko 6:20,28, 3. Velká Británie 6:22,13, ...finále B: 5. Česko (Pašková, Zavadilová, Podrazilová, Nedělová) 8:26,57.