Volejbalisté Budějovic jsou poprvé mistry

L i b e r e c -
Letošní volejbalový titul mistra republiky, první v historii klubu, patří hráčům Českých Budějovic. Po těsné pětisetové výhře doma rozhodli o triumfu hned ve druhém finálovém duelu, v Liberci dokonce neztratili ani set. Domácí, vědomi si povinného vítězství, začali svižně a záhy vedli 5:2. Už v tu chvíli si budějovický kouč Milan Žák vzal oddechový čas. "Tušil jsem, že rozhodující bude, když bez úhony přežijeme polovinu prvního setu. Proto jsem potřeboval očekávaný tlak Dukly trochu zbrzdit," vysvětlil Žák svůj tah, který dokonale vyšel. Hosté se zklidnili a trpělivou a soustředěnou hrou postupně tupili liberecký útok. Jako klíčový moment kvalitního volejbalového zápasu se ukázala koncovka druhého setu. Liberec vedl 22:21, ale Budějovičtí otočili a první setbol proměnili. "Několikrát jsme se sami připravili o slibný náskok," komentoval liberecký trenér Ivan Jakubíček zbytečné nevynucené chyby svých hráčů v důležitých chvílích. "Odskočili jsme třeba na tři body a vzápětí zkazili podání." V třetím setu už od stavu 12:10 pro domácí kralovali noví šampioni. Budějovice uhrály šest bodů v řadě a definitivně zlomily odpor soupeře. "Představili jsme se jako zkušené mužstvo, které už ví, jak se play off hraje," pochvaloval si Žák.

Druhé finále ligy volejbalistů: Dukla Liberec - Jihostroj České Budějovice 0:3 (-19, -23, -21). Čas: 64 minut. Diváků: 1000. Konečný stav série: 0:2.

Liberec: Boula, Nečas, Dittrich, Michal, Polák Jarolím, libero Steffan - Kučera, Ticháček, Pikeš, Správka.

České Budějovice: Dvořák, Popelka, Šotola, Javůrek, Rubáček, Jeslínek, libero Habada - Zelenka, Kust.