Triatlonista Řehula má evropské stříbro

Hluboká - Český reprezentant Jan Řehula má evropské stříbro. Na šampionátu šampionátu v terénním triatlonu, který se konal v Hluboké nad Vltavou, skončil druhý. Bronzový olympijský medailista ze Sydney o 44 vteřin zaostal za vítězným Nicolasem Lebrunem z Francie, třetí překvapivě skončil Španěl David Henestrosa.

Mezi ženami byla stejně jako v loňském roce nejrychlejší Američanka Jamie Whitemoreová, druhá do cíle doběhla Anke Erlanková z Jihoafrické republiky.

Z evropského titulu se radovala až třetí Ute Schaeferová z Německa.

V závodě, který byl zároveň součástí Světové série, všichni startující absolvovali kilometrové plavání v řece Vltavě, 33 km na horském kole v náročném terénu zámecké obory a 9 km běhu v zámeckém parku. V Hluboké si závodníci rozdělili 20.000 eur a navíc se 33 triatlonistů kvalifikovalo na mistrovství světa na Havaji.

Výsledky (1 km plavání - 33 km na horském kole - 9 km běh):
Muži: 1. Lebrun (Fr.) 2:17:34, 2. Řehula (ČR) -44, 3. Henestrosa (Šp.) -1:56, 4. Thomas (USA) -2:19, 5. Perg (Rak.) - 3:38, 6. Noble (Austr.) -3:48, ...10. Jiránek (ČR) - 6:05.
Ženy: 1. Whitmoreová (USA) 2:38:00, 2. Erlanková (JAR) -2:14, 3. Schaeferová (Něm.) -6:00, 4. Czomorová (Maď.) -7:32, 5. Bonazziová (It.) -8:30, 6. Van Lubeková (Niz.) -9:55.