ZA MEDAILÍ. Handicapovaný cyklista Jiří Ježek završil úspěšnou sezonu cenným

ZA MEDAILÍ. Handicapovaný cyklista Jiří Ježek završil úspěšnou sezonu cenným kovem na MS v silniční cyklistice, v časovce byl stříbrný. | foto: Jarka Krakovičová

Paralympionik Ježek získal na mistrovství světa v časovce stříbro

• 0
Handicapovaný cyklista Jiří Ježek zase rozšířil svoji úctyhodnou sérii medailí. Tentokrát vybojoval v časovce na mistrovství světa v Dánsku stříbro. Česká reprezentace získala v časovce celkem čtyři medaile.

Souboj s chronometrem v kategorii C4 suverénně ovládl Rumun Carol-Eduard Novak, na něhož Ježek ztratil po 30 kilometrech časem 41:40 minutu a jedenáct sekund. Úspěch českých barev umocnil bronzový Jiří Bouška, třetí mezi ženami skončily Tereza Diepoldová v kategorii C2 a Iveta Kolínská v T1.

Ježek se letos na světové akci dostal už podruhé na stupně vítězů, neboť v březnu na dráze v italském Montichiari vybojoval světový titul ve stíhacím závodě. "Duhový trikot to sice není, ale i se stříbrem jsem maximálně spokojený a hodně jsem si pódium užíval," řekl pro web peloton.cz Ježek.

V neděli absolvují Ježek a spol. závod s hromadným startem.