Miroslav Januš

Miroslav Januš | foto: Ivana Roháčková

Střelce Januše dělil na mistrovství Evropy jediný bod od bronzu

• 0
Střelce na běžící terč Miroslava Januše dělil na mistrovství Evropy jediný bod od zisku další medaile, kterých už má z velkých šampionátů ve sbírce plnou stovku. Dvaačtyřicetiletý matador skončil ve slovinském Mariboru čtvrtý v neolympijské střelbě z malorážky v disciplíně mix, nástřelem 389 kruhů prohrál o jediný s Polákem Lukaszem Czaplou. Zvítězil Rus Maxim Stěpanov (396) před Švédem Emilem Martinnsonem (394).

Skeetaři Janu Sychrovi chyběl v kvalifikaci jediný zásah k postupu do rozstřelu o semifinále. V soutěži, v níž byla k mání tři účastnická místa pro start na olympijských hrách v Riu de Janeiro, udělal v pěti kolech čtyři chyby a skončil dvanáctý. Svůj druhý titul získal Ital Luigi Lodde, který stejně jako vloni porazil ve finále Řeka Efthimiose Mitase.

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě

z brokových, kulových a velkorážných zbraní v Mariboru (Slovinsko)

Libovolná malorážka vleže:
Muži: 1. Kovalenko 209,2, 2. Kamenskij (oba Rus.) 208,1, 3. Bubnovič (Běl.), ...v kvalifikaci 23. Rozsypal, 37. Jeřábek, 49. Hrčkulák (všichni ČR).
Družstva: 1. Rusko 1874,1, 2. Rakousko 1873,4, 3. Norsko 1870,6, ...9. ČR 1860,7.

Běžící terč 50 m mix:

Muži: 1. Stěpanov (Rus.) 396, ...4. Januš 389, 13. Jonáš 380, 22. Papež (všichni ČR) 371.
Družstva: 1. Rusko 1172, 2. Finsko 1158, 3. Maďarsko 1150, ...5. ČR 1140.
Junioři: 1. Kinisjärvi (Fin.) 391, ...9. Pokorný (ČR) 370.
Družstva: 1. Finsko 1141.
Skeet:
Muži - finále: Lodde (It.) - Mitas (Řec.) 16:14, o 3. místo: Hansen (Dán.) - Delaunay (Fr.) 16:11, ...v kvalifikaci 12. Sychra, 23. Hutař, 53. Herberger (ČR).
Družstva: 1. Rusko 366, 2. Norsko 360, 3. Itálie 360, ...8. ČR 355.
Junioři: 1. Ross