Rychlostní kanoistika - ilustrační foto

Rychlostní kanoistika - ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Juniorský čtyřkajak vybojoval světové zlato na pětistovce

• 0
Čtyřkajak ve složení Tomáš Sobíšek, Ondřej Mašek, Vilém Kukačka, Jakub Brabec vyhrál na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Plovdivu pětistovku. Na stejné trati získaly bronz kajakářky Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou, které nestačily pouze na maďarskou a ruskou dvojici.

Češi si tak z Plovdivu přivezou jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile, všechny z juniorské kategorie.

České kvarteto bylo v polovině trati druhé za Německem, ale cílovou pásku protnulo o necelé dvě desetiny sekundy dříve a postaralo se o deváté tuzemské zlato od premiérového šampionátu v roce 1987.

Kukačka navázal na páteční stříbro z kilometru na deblkajaku, jeho parťák Jan Vorel dnes dojel na singlu čtvrtý. Čtyřkanoe obsadila ve finále A osmé místo.