Jessica Gadirovová

Jessica Gadirovová | foto: ČTK

Gadirovová je poprvé mistryní Evropy ve víceboji, Vlková čtyřiadvacátá

• 0
Britská sportovní gymnastka Jessica Gadirovová se poprvé stala mistryní Evropy ve víceboji. Ve vyrovnané soutěži porazila o 0,133 bodu Maďarku Zsófii Kovácsovou. Česká reprezentantka Alice Vlková obsadila ve finále poslední 24. příčku. Doplatila zejména na nezdar na kladině, za kterou nedostala ani deset bodů.

Osmnáctiletá Gadirovová o vítězství rozhodla na prostných, ve kterých je úřadující mistryní světa. Za dnešní skvělý výkon na závěr soutěže na šampionátu v turecké Antalyi získala 13,933 bodu. Druhé ženě na tomto nářadí Kovácsové nadělila 667 tisícin bodu a v celkovém pořadí se dostala před ni. Po předloňském bronzu ve víceboji vystoupila na evropský trůn.

Vystřídala na něm Italku Asiu D’Amatovou, která v kvalifikaci nenastoupila do prostných, takže se finále nezúčastnila. Zastoupilo ji její dvojče Alice, která získala bronz.