Fotbaloví mladíci školili soupeře, který zázrakem unikl debaklu

- B l š a n y - Málokdy se vidí tak totální převaha, jakou měli čeští reprezentanti do 21 let v utkání s Estonskem, které bylo dalším dílem kvalifikace o účast na mistrovství Evropy a olympijských hrách. Tříbrankové vítězství zdaleka není odpovídajícím vyjádřením poměru sil, protože devadesát minut se hrálo na jednu branku.

"Jsem spokojen jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou," řekl trenér Karel Brückner po vítězství, jímž si jeho svěřenci upevnili první místo v kvalifikační skupině. "Až na proměňování šancí vše vycházelo," dodal trenér.
Domácí jedenadvacítka předvedla rychlý, agresivní fotbal, míč při kombinacích na jeden dotek létal z nohy na nohu a dezorientovaný estonský tým už ve 14. minutě kapituloval po střele Ujfaušiho. Čeští fotbalisté pak hostující tým dál válcovali, ale chybělo jim štěstí v koncovce. "Pro nezasvěceného jistě bylo příjemné dívat se na hru českého mužstva," vysekl poklonu estonský trenér Tarmo Rüutli.
Ve stejně svěžím rytmu pokračovali domácí i po přestávce, hosté se jen málokdy dostali k míči a ještě méně častěji na útočnou polovinu. Po několika šancích se estonská síť konečně rozvlnila po doklepnutí Tomáše Doška, když brankář Kaalma míč předtím vyrazil Sionkovi. Na konečných 3:0 uzavřel skóre střídající Jarošík, pohotově hlavičkující po rohu Sionka.
"Soupeř byl ve všech činnostech lepší, nic víc jsme uhrát nemohli," uzavřel Rüutli. Brückner kvitoval, že jeho tým už našel svou tvář i herní projev.
Branky: 14. Ujfaluši, 68. Jankulovski, 80. Jarošík. Rozhodčí: Zylfo (Albánie). ŽK: Jankulovski, Týce, Sionko - Mäe, Anis. ČK: 84. Mäe. Diváků: 2060. Poločas: 1:0.
Česká republika: Skácel - Petrouš - Lukáš Došek, Vorel (87. Brabec), Týce - Sionko, Ujfaluši, Lička (65. Jarošík), Jankulovski (84. Pleško) - Heinz, Tomáš Došek.
Estonsko: Kaalma - Mihkel (46. Taan), Stěpanov, Piiroja, Anis (81. Vink) - Haavistu, Anniste, Saviauk, Allas - Öun (77. Lindpere), Mäe.