Chrudimští futsalisté slaví společně s fanoušky.

Chrudimští futsalisté slaví společně s fanoušky. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Chrudim na úvod elitní fáze Futsal Cupu remizovala v Györu

• 0
Futsalisté Chrudimi v Maďarsku vstoupili do elitní fáze Futsal Cupu remízou 3:3 s domácím Györem. Českého mistra v dalším utkání ve středu čeká obhájce trofeje Kairat Almaty z Kazachstánu, který na úvod podlehl 2:5 ruské Jugře Jugorsk. Do jarního Final Four, které ERA-PACK ještě nikdy nehrál, postoupí jen vítěz skupiny.

Chrudim začala výborně a už ve třetí minutě šla po trefě Kovácse do vedení. Jenže za devět minut odpověděl jiný český reprezentant v dresu Györu Seidler.

Domácí v závěru první půle otočili skóre zásluhou Álexe, ale Rodrigo Taverna bleskově vyrovnal.

Ve druhé dvacetiminutovce padl ještě gól na obou stranách. Ve 29. minutě skóroval za Chrudim Rešetár, konečnou remízu pak stanovil svým druhým zásahem v utkání Álex.

Utkání skupiny C elitní fáze UEFA Futsal Cupu

ETO Györ - ERA-PACK Chrudim 3:3 (2:2)

Branky: 18. a 34. Álex, 12. Seidler - 3. Kovács, 19. Rodrigo Taverna, 29. Rešetár.

Sestava Chrudimi: Ton (Žďánský) - R. Mareš, M. Mareš, Kovács, Max - Rodrigo Taverna, Felipe, Koudelka, Dentinho, Silva, Marcinho, Rešetár, Slováček. Trenér: Dentinho.

Jugra Jugorsk (Rus.) - Kairat Almaty (Kaz.) 5:2 (3:0)