Čeští triatlonisté závod v Geelongu nedokončili

Geelong - Ani jeden z českých triatlonistů nedokončil závod Světového poháru v australském Geelongu. Martin Krňávek se na kole propadl z pátého místa do druhé desítky a odstoupil, Vendula Frintová doplavala v úvodní části na 24. pozici, do cíle cyklistické trati však už potom nedorazila.

"Krňávkovi to v běhu nešlo, z dvanáctého místa po kole se postupně propadal a před posledním dvouapůlkilometrovým okruhem odstoupil. Projevily se na něm zřejmě aklimatizační potíže, stejně jako na většině Evropanů," mínil reprezentační koordinátor Jelínek.

Závod vyhrál domácí triatlonista Craig Walton s bezmála dvouminutovým náskokem před dalšími medailisty, kterými byli Novozélanďané Hamish Carter a Bevan Docherty.

V elitní desítce se to hemžilo "protinožci", čest ostatních světadílů zachraňovali pouze sedmý Švýcar Olivier Marceau a devátý Frank Bignet z Francie.

Naopak mezi ženami nečekaně kralovala Evropanka. Nizozemská triatlonistka Wieke Hoogzaadová předčila v závěrečném finiši o dvě vteřiny favorizovanou Američanku Barbaru Lindquistovou a vybojovala pro svou zemi první triumf v historii SP. Třetí
skončila Kanaďanka Carol Montgomeryová.

"Bylo na ní vidět patrné plavecké zlepšení. Vyplavala ve třetí skupině se ztrátou
1:50, ale doplatila na pád před ní jedoucí Američanky, přes kterou přepadla. Nepatrně se odřela a narazila si pravý loket," uvedl Jelínek.

Závod v Geelongu byl posledním podnikem SP před mistrovstvím světa, které se uskuteční 6. a 7. prosince v Queenstownu na Novém Zélandu.