Díky za pozornost a zase někdy u basketbalu na počtenou.

Je dobojováno. Domácí USK Praha nezaváhalo, doma porazilo Schio 90:77 a sérii ukončilo 2:1 na zápasy. To znamená, že české hráčky z USK Praha tak nebudou chybět v závěrečném turnaji Final Four! Pro hostující tým naopak pouť letošní Euroligou končí ve čtvrtfinále.

Konec zápasu.

39:59

Diamond De Shieldsová se netrefuje za tři body a je už definitivně hotovo!

39:08

Další dva body stejné hráčky a je to zase pro domácí tým o něco veselejší.

38:45

Maria Condeová dává důležitou trojku!

38:30

Dvě trojky na obou stranách. O osm bodů stále vedou domácí hráčky, ale už to není o tolik a ještě Schio zabojuje.

37:29

Sottanaová trefuje zařízení ze tříbodové vzdálenosti a Schio je zpět ve hře.

37:19

Domácí hráčky po bodech těch hostujících navýšily své vedení a to je opět o jedenáct bodů. Do konce zbývají ještě necelé tři minuty.

35:50

Diamond De Shieldsová odpovídá dvěma body a opět hostující tým snižuje svou ztrátu.

35:26

Hostující hráčky to ještě nevzdávají, dvakrát po sobě přidaly další důležité body.

34:48

Další dvojka Alyssy Thomasové, která znovu navyšuje náskok Pražanek.

34:34

Diamond De Shieldsová dostala přihrávku pod koš a trefuje se za dva body.

33:29

Hned po krátké pauze skóruje Veronika Voráčková a dává zase klid do svých řad.

32:50

Dvě trojky na hostující straně z rukou Sottanaové a Mestdaghové a lavička USK si vyžádala oddechový čas.

30:39

Také Maria Condeová měla dvě šestky k dispozici, trefila ale pouze jednu jedinou.

30:26

Kim Mestdaghová ale na druhé straně proměňuje úspěšný pokus za tři body.

30:08

Brionna Jonesová byla faulována a házela dva trestné hody. Oba poté přetavila v další dvojku pro USK.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:42

Teja Oblaková nyní střílela sama a také ona dává další dva body pro svůj tým.

29:08

Brionna Jonesová dostala dobrou přihrávku od Oblakové a skóruje opět za dva body. Na druhé straně ale stejnou měrou oplácí také Costanza Veronaová.

28:11

Costanza Veronaová ale odpovídá přesnou střelou za tři body a je opět sníženo.

27:59

Kim Mestdaghová po pauze přidává další dva důležité body pro USK, které si udržuje stále slušný náskok.

27:12

Kim Mestdaghová skóruje za tři body a snižuje na desetibodovou ztrátu. Nyní si oddechový čas bere lavička USK Praha.

25:58

Brianna Jonesová se trefila za dva body, následovala dvojka Sottananové. Ale na druhé straně zase odpověděla trojkou Maria Condeová. Další oddechový čas Schia.

24:33

Hostující lavička si bere oddechový čas poté, co se domácí hráčky prosadily dvakrát po sobě. Na dvoubodovou střelu spoluhráčky navázala Veronika Voráčková tříbodovým pokusem.

22:50

Veronika Voráčková se prosadila za tři body a domácí hráčky jsou tak opět v úvodu třetí čtvrtiny rozjeté.

22:13

Condeová se prosadila dvakrát za sebou a USK mají náskok o dvanáct bodů.

20:12

Laksaová dostala přihrávku na tříbodový oblouk a poté se trefuje přesně.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:59

Vteřinu před koncem poločasu se ještě trefuje Brionna Jonesová a navyšuje náskok USK.

19:36

Mestdaghová taktéž byla stoprocentní v trestných hodech a hned na to si bere oddechový čas domácí lavička.

19:10

Hostující hráčky postupně skórovaly za dva a tři body a o něco tak snížily svou ztrátu.

18:37

Alyssa Thomasová byla faulována a poté byly nařízeny dva trestné hody, které následně pak oba proměnila.

18:35

Další dva body pro hostující tým dává Costanza Veronaová.

17:44

Hned na to se prosazuje také Alena Hanušová.

17:35

Giorgia Sottanaová proměnila jeden ze dvou trestných hodů.

17:15

Condeová odpověděla na dva body soupeřek a znovu navyšuje náskok pražského celku.

15:36

Alyssa Thomasová využila přihrávky od spoluhráčky a skóruje za dva body.

15:10

Stejně si pak na druhé straně počínala také Maria Condeová.

14:58

Diamond De Shieldsová házela dva trestné hody, oba poté poslala do koše USK.

13:56

Několik úspěšných střeleckých pokusů na obou stranách a skóre se před oddechovým časem hostujícího týmu zastavilo na 37:24.

13:03

Alena Hanušová měla k dispozici dvě šestky, do koše Schia ale poslala jen jeden přesný hod.

12:39

Giorgia Sottanaová si naběhla ke koši USK a poté skóruje.

11:35

A protože byla Voráčková faulována, následoval ještě jeden trestný hod, který také proměnila.

11:35

Thomasová našla dobrým pasem Veroniku Voráčkovou a ta se poté pod košem soupeře nemýlila a zaznamenává dva body pro USK.

10:35

Oblaková ale odpověděla střelou za tři body a je to zase náskok dvojciferný.

10:15

Aby Gayeová se trefuje hned po patnácti vteřinách ve druhé čtvrtině a snižuje.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:58

Ještě dva body pro USK a první čtvrtina je u konce.

09:17

Mestdaghová se trefila za dva body a snižuje o kousek ztrátu Schia.

09:01

Body na obou stranách, domácí stále vedou větším rozdílem v závěru první čtvrtiny.

07:36

Na druhé straně ale přesně zakončila Alyssa Thomasová a také USK boduje.

07:13

Diamond De Shieldsová házela dva trestné hody a byla stoprocentní. Další dva body pro Schio.

06:14

Alyssa Thomasová přidala další dvojku, ale na druhé straně stejnou měrou oplácela také Costanza Veronaová.

04:39

Giorgira Sottanaová ale odpověděla bleskovou střelou za dva body.

04:18

Nejprve trefila Condeová střelu za tři body, po ní hned po zisku míče přidala další dva body domácí Thomasová.

03:45

Sandrine Grudaová to vzala na sebe, skóruje za dva body a opět o něco snížila ztrátu hostujícího týmu.

02:33

A hned na to skóruje opět Alyssa Thomasová, domácí hráčky se opět rozjely a sázely bod za bodem.

02:25

Další dva body Oblakové.

02:03

Thomasová házela dva trestné hody po tom, co byla faulována, uspěla však pouze v jednom případě.

01:45

Diamond De Shieldsová ji napodobuje a dává ze střední vzdálenosti další dva body pro Schio.

01:26

Grudaová už se trefuje za hostující celek a snižuje ztrátu.

01:12

Dvakrát po sobě skórovala Oblaková a USK vede o šest bodů.

00:35

Voráčková se snažila z doskoku střílet, ale obroučku minula. Do akce tak šly hráčky hostujícího týmu, ale neuspěly.

00:06

Maria Condeová zapisuje první dva body pro USK, které tak v úvodu zápasu posílá do vedení.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

ZVVZ USK Praha: Oblaková, Hanušová, Halatková, Condeová, Vyoralová, Stankovićová, Šípová, Voráčková, Thomasová, Bálintová, Jonesová, Sklenářová, Kovtunová

Beretta Famila Schio: De Shieldsová, Del Perová, Gayeová, Mestdaghová, Sottanaová, Grudaová, Veronaová, Crippaová, Andreová, Dottová, Keysová, Laksaová

Rozhodčí: Araña, Dahraová, Maret.

Druhý zápas čtvrtfinále – Schio – USK Praha 69:56 (1:1 na zápasy)

Druhý duel se odehrál v úterý, kdy basketbalistky USK zamířily tentokráte na palubovku Schia, tedy do Itálie. A domácí basketbalistky napravily své zaváhání z Prahy. Vyhrály všechny čtyři čtvrtiny a celkově pak zápas skončil ve prospěch italského týmu, jenž vyhrál 69:56 a vynutil si tak rozhodující zápas znovu na pražské Královce. Na zápasy je tedy srovnáno 1:1. A čeká nás napínavé rozuzlení a vítěz se pak posune do turnaje nejlepších čtyř týmů v rámci této prestižní soutěže, kterou Euroliga rozhodně je. Máme se tak na co těšit.

První zápas čtvrtfinále – USK Praha – Schio 72:70 (1:0 na zápasy)

První duel tohoto čtvrtfinále vyzněl lépe pro hráčky USK Praha, které na své palubovce zvítězily těsně 72:70. Výhra se jim ale lehce nerodila. V průběhu čtvrté čtvrtiny totiž prohrávaly o dvanáct bodů a nevypadalo to s nimi vůbec dobře. V čase 38:28 pak srovnala Condeová a začínalo se znovu od začátku. A stejná hráčka pak trefila dvojku a USK Praha dokonalo obrat – 71:69. Pak ještě Oblaková přidala jeden bod z trestného hodu a jednu šestku trefila i soupeřka na druhé straně, nic se už ale nezměnilo a výhra 72:70 tak byla po obrovském boji doma.

Hezký páteční večer přeji všem příznivcům basketbalu. Na programu je třetí, a tím pádem i rozhodující čtvrtfinále ženské Euroligy, ve kterém opět síly změří hráčky týmů ZVVZ USK Praha a Beretta Famila Schio. Vítěz tak postoupí do závěrečného Final Four.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.