Je dobojováno. Sledovali jsme naínavý basketbal až do posledních chvil, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Už to vypadalo na případné prodloužení, jenže úplnou koncovku hráčky Bourges nezvládly a hostující tým ukočíroval situaci na čáře trestného hodu. ZVV USK Praha si tak odváží těsnou výhru 73:70 a stále je tento celek ve skupině A neporažen.

Nejvíce bodů: Andersonová 20 – Thomasová 28
Nejvíce doskoků: Alexanderová 13 – Thomasová 9
Nejvíce asistencí: Michelová, Astlerová 5 – Thomasová 6

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Konec zápasu.

39:59

Thomasová proměnila alespoň jednu šestku, Bourges bude mít necelou vteřinu na zakončení.

39:59

Domácí hráčky minuly, následoval protiútok zakončený faulem.

39:48

Astlerová se vyfaulovala, faul byl potrestán pouze jedním proměněnou šestkou.

39:46

Proměnila jeden ze dvou pokusů, čeká nás dramatická koncovka.

39:46

Hráčky Bourges vystihly rozehrávku USK, Andersonová se následně vrhla pod koš, ale byla faulována.

39:38

Andersonová faul potrestala dvěma trestnými hody.

39:38

Teja Oblaková se dopustila svého pátého faulu a zápas pro ni dnes skončil.

39:35

Proměnila druhý pokus a hostující tým vede o čtyři body.

39:35

Faul na Vukosavljevicovou, ta bude házet dva trestné hody.

39:32

Domácí Andersonová se provinila proti pravidlům přenášením míče, dopředu jde tým USK.

38:57

Oblaková si naběhla pod koš a jednoruč skórovala o desku. Dala tak v posledních okamžicích důležitých pět bodů.

38:45

Andersonová ale přispěchala s okamžitou odpovědí.

38:30

Oblaková musela střílet a trefila trojku!

38:06

Steinbergaová na čáře trestného hodu, ale i ona dala jen jeden ze dvou pokusů.

37:48

Thomasová sice při otočce narazila do soupeřky, ale při pohybu vzad dokázala vystřelit a trefit!

37:24

Trestné hody i na druhé straně, Andersonová proměnila pouze první pokus.

37:03

Ta proměnila pouze druhý pokus a srovnala.

37:03

Faul domácí Godinové, následovat budou dva trestné hody Thomasové.

36:03

Andersonová si naběhl mezi obranu hostujícího celku a o desku překlopila vedení na stranu Bourges.

35:55

Další pokus domácích o trojku už úspěšný nebyl, přesto zůstanou hráčky Bourges u míče.

35:15

Už je to jen o jediný bod, trojkou se totiž prezentovala Guapová!

34:55

Vyoralová ale zase náskok navyšuje.

34:40

Astlerová na druhé straně snižuje na rozdíl pouhých dvou bodů!

34:20

Hostující hráčky už musely střílet, rána z dálky ale byla prudší, než bylo potřeba.

33:51

Stejná hráčka pak neuspěla ani se střelou z otočky, míč vyklouzl z obroučky.

33:39

Condeové se nepovedlo rozehrát, míč skončil po bloku v zámezí.

32:52

Andersonová snižuje s faulem, následoval ještě jeden trestný hod a i ten byl úspěšný.

32:35

Po rychlé rozehře zpod koše střílela volná Vyoralová a byla přesná.

32:25

Alexanderová se sice dobře uvolnila na pravém křídle, poté ale vyslala střelu, která pouze poskočila na obroučce a míče se pak chopily hráčky USK.

32:00

Chybná rozehra Thomasové, ta doslova zahodila míč do zámezí a dopředu půjde Bourges.

31:34

Na opačné straně palubovky se o desku prosadila Hempeová.

31:15

Na čáru trestného hodu se postavila domácí Andersonová a byla úspěšná v obou případech.

31:02

Nepřesné střely na obou stranách.

30:11

Thomasová zahájila čtvrtou čtvrtinu rychlým nájezdem, už je na 24 bodech.

29:38

Andersonová skóruje s faulem, má tak při trestném hodu šanci na tříbodovou akci.

29:27

A ten byl zakončen střelou o desku v podání Thomasové. USK už zase vede o pět bodů.

29:21

Doskok Hempeové, USK jde zase do brejku.

28:56

Zároveň s klaksonem skóroval Thomasová, obrana Bourges si s ní v posledních chvílích vůbec neví rady.

28:05

Alexanderová snižuje, tohle bude zřejmě přetahovaná do posledního okamžiku.

27:45

A zase Thomasová. Ta nyní táhne útok hostujícího celku.

27:17

Vedení je už ale zase na straně USK a to po přesné střele Thomasové. Ta je už na 16 bodech.

26:51

Astlerová se kličkami uvolnila a najela si pod koš. O desku pak přidala dva body.

26:04

Vukosavljevicová procpala trojku obroučkou, tohle bylo s trochou štěstí, ale na to se nikdo ptát nebude.

25:37

Po dlouhé době se hostující hráčky prosazují z dálky.

25:21

Godinová navyšuje náskok domácích už na pět bodů.

24:34

Vukosavljevicová nedává dalekonosnou trojku, dopředu jde Bourges.

24:09

No a faul Steinbergaová trestá střelou ze střední vzdálenosti.

23:57

Steinbergaová byla po nájezdu pod koš faulována Condeovou, tohle byla opravdu tvrdá a nepříjemná srážka.

23:40

Z protiútoku skóruje Vukosavljevicová a zase je to o jediný bodík.

23:34

Andersonová minula trojku z levé strany, rozhodně ale platí, že Bourges je nyní lepší a aktivnější.

22:37

Obrana USK nedokáže uhlídat Alexandrovou, ta přidala dva snadné body zpod koše.

22:10

Thomasová měla dost prostoru na poklidnou střelu, tu ale nevyužila. Dopředu jde domácí tým.

21:40

Okamžitá korekce ze strany USK.

21:05

Bourges jde do vedení, otevřenou trojku trefila Andersonová.

20:40

Okamžitě ale reaguje Alexanderová.

20:15

První koš druhé půle dává hostující Thomasová.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:52.

Je za námi první půle, která přinesla dvě zcela odlišné desetiminutovky. V té první se USK dostalo do rychlého trháku a čtvrtina skončila s třináctibodovým rozdílem. Jenže úvod té druhé byl zcela v režii Bourges, které ztrátu zcela odmazalo a od té doby jsme sledovali přetahovanou o každý koš. Nakonec se do šaten odešlo za vyrovnaného stavu 34:34, což dává do druhé půle jistotu dramatu.

Nejvíce bodů: Astlerová 10 – Thomasová 12
Nejvíce doskoků: Alexanderová 9 – Oblaková 5
Nejvíce asistencí: Astlerová 3 – Thomasová 4

20:00

Druhá čtvrtina skončila.

19:42

Střela Thomasové se jen líně překulila přes obroučku a doskok zvládly hráčky Bourges.

19:26

Faul Astlerové, tohle bylo hodně taktické, zastavila rodící se brejk.

18:27

Takřka z trojkové vzdálenosti střílela Godinová, zase je srovnáno.

18:00

Guapová a hned po ní zase Thomasová. To byly střelkyně, po jednom koši na každé straně.

17:35

Ale pouze na chvíli, neboť vedení pro hostující tým bere Thomasová.

17:18

Astlerová se ze střední vzdálenosti prosadila rychlou střelou a zase je srovnáno.

16:57

Nějaké ty nepřesné střely na obou stranách, skóre se nám nyní zaseklo.

16:01

Domácí Andersonová už musela střílet, z otočky tomu však scházelo více přesnosti. Dopředu jdou zase Pražanky.

15:03

Po několika nepřesných pokusech na obou stranách si pod koš naběhla Thomasová a o desku vrátila USK těsné vedení.

14:34

Condeová dostala přihrávku na levou stranu, okamžitě střílela, ale tohle pouze poskočilo na obroučce.

14:20

Útočný faul domácích, provinila se Alexanderová. Ta srazila Condeovou.

13:57

No a na vzniklou situaci reaguje trenérka Hejková oddechovým časem.

13:57

Náskok ZVVZ USK je definitivně pryč, domácím hráčkám na umazání stačily pouhé čtyři minuty!

13:34

Michelová trefuje trojku! Už je to jen o dva body!

13:19

Už to vypadalo, že Alexanderová doskočí pod útočným košem, Wrzesinski ji ale na poslední chvíli vypíchla míč.

12:58

Nápor domácích nyní přerušuje Thomasová, ta se trefila z prostoru šestky.

12:46

Astlerová skóruje z levého křídla.

12:25

Thomasová zcela minula obroučku, dopředu jde zase Bourges.

12:01

Alexanderová vládne, zase dostala na malý moment prostor pod košem a byla neomylná. Rázem je to už pouze o pět bodů!

11:32

Bourges zahájilo druhou čtvrtinu ve velkém stylu, další body přišly od Alexanderové!

11:00

Přihrávku pod koš dostala Alxanderová, zvládla ji zpracovat, i když byla pod těsnou obranou a skórovala o desku.

10:15

První koš druhé čtvrtiny dává domácí tým.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

10:00

S klaksonem přidává dva body pro hosty Thomasová a první čtvrtina tak končí o 13 bodů.

09:40

Astlerová táhne ofenzívu domácích a jako jediná se dokáže pořádně prosadit proti obraně USK.

09:07

Po jednom koši na každé straně, hlavně akce USK stála za to. Thomasová byla sama pod košem a jen dopichovala nahození.

08:01

Parádní kombinace USK až pod koš, kde si naběhla Vukosavljevicová a neomylně skórovala.

07:44

Krátká trojka Steinbergaové, hra se zase přesouvá pod koš domácích hráček.

07:01

Po rychlém průniku vystřelila z jumpu Astlerová a byla přesná.

06:42

Útočný faul Bourges, dopředu tak z vlastní poloviny půjde USK.

06:27

Vukosavljevicová sice měla volnou pozici, její trojka ovšem pouze poskočila po obroučce.

05:54

Jenže okamžitě přichází odpověď od Vyoralové.

05:34

Astlerová pod košem a k radosti publika se prosadila i ona.

05:00

Obranný doskok hostujících hráček a byl tu rychlý protiútok, zakončený nájezdem pod koš.

04:24

Thomasová trefuje obě šestky a USK vede o 11 bodů.

04:18

Guapová se trefuje z levé strany, z trojky se tak raduje i domácí tým.

04:04

Domácím to zatím vůbec nejde, netrefují, ale na druhé straně míjí i Condeová.

03:29

Vukosavljevicová dává dnes své první body, a to trojkou po rychlém přechodu na útočnou polovinu!

03:05

Domácí tým si okamžitě bere oddechový čas.

03:05

Přihrávka pod koš, tam se od soupeřky odpoutala Condeová a o desku přidala další dva body!

02:34

Jak hodit trojku z křídla, to nyní předvedla Vyoralová a na rozdíl od domácích byla úspěšná.

01:55

Byl tu ale rychlý kontr Pražanek, z levého křídla se trefila Oblaková.

01:41

Thomasová míjí z levé strany, dopředu jde Bourges.

01:00

Přichází okamžitá korekce od Andersonové.

00:40

A další koš USK, po otočce se střelou o desku prosadila Thomasová.

00:10

Hned první útok hostujících hráček skončil košem, bleskově se trefila Condeová.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Bourges Basket: Andersonová, Steinbergaová, Bankoleová, Abdiová, Michelová, Astlerová, Bnuenameuová, Guapová, Ferreová, Zodiaová, Godinová, Alexanderová.
Trenér: Olivier Lafargue

ZVVZ USK Praha: Hempeová, Oblaková, Condeová, Vukosavljevićová, Vyoralová, Halátková, Voráčková, Thomasová, Wrzesinski, Sklenářová.
Trenér: Natália Hejková

Rozhodčí: Gedvilas (LTU), Gajdoszová (POL), Sljivic (AUT).

Oba celky již nastupují na palubovku, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Palais des Sports du Prado v Bourges začne ve 20:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Gvidas Gedvilas z Litvy, Paulina Gajdoszová z Polska a Goran Sljivic z Rakouska.

Bourges Basket

Domácí tým má po dvou odehraných zápasech stoprocentní bilanci, když nejprve na domácí palubovce zdolal Olympiacos 67:61 a poté ještě těsněji vyhrál venku s Virtusem Bologna 64:61. Dnes se tak utká v případném přímém boji o první místo tabulky proti pražskému celku.

ZVVZ USK Praha

I hráčky z Prahy jsou totiž v probíhající skupině bez porážky. V prvním kole porazily svěřenkyně trenérky Hejkové maďarský klub Atometömü KSC Szekszárd 82:71 a minulý týden uspěly ve Valencii po výsledku 83:76.

Dobrý večer u dalšího utkání ženské basketbalové Euroligy. Společně se podíváme na utkání skupiny A mezi týmy Bourges Basket a ZVVZ USK Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.