Je dobojováno. USK i ve druhé půli hrálo s klidem a potřebnou přesností a nemělo problém držet italský klub na uzdě. Na když se Virtusu povedlo udělat nějakou sérii, tak pražský klub dokázal vždy reagovat. Bologna se utrhla až v úplném závěru, to už ale jen korigovala výsledek na konečných 69:90. Virtus je po této prohře na čtvrtém místě tabulky s devíti body, USK je první s 11 body.

Nejvíce bodů: Dojkićová 24 – Magbegorová 19
Nejvíce doskoků: Rupertová 6 – Magbegorová 7
Nejvíce asistencí: Zandalasiniová 5 – Oblaková 7

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Konec zápasu.

39:59

Coxová se ještě staví na čáru trestného hodu a proměňuje oba pokusy.

39:59

Už to vypadalo, že je konec, ale po krátké konzultaci mezi sudími se ještě pískají dva trestné hody pro Virtus.

39:48

A ještě jeden koš od Consoliniové.

39:22

Virtus v závěru ještě koriguje skóre, o vítězkách je už ale rozhodnuto.

38:48

Trocha nepřesných střel na obou stranách, už se ale pouze dohrává.

37:34

Další trojka, nyní na straně Virtusu, Zaridalasiniová se nemýlila z levé strany.

37:10

Trojka i na opačné straně, body si zapsala Voráčková.

36:45

Dojkićová proměňuje trojku.

35:45

Faul i na opačné straně. Faulovaná byla Coxová a ke koši přidala i proměněnou šestku.

35:30

Cazorlaová na čáře trestného hodu a hravě proměnila oba dva.

34:44

Pasaová je v ráži, do svých statistik si přidává další dva body.

34:15

Coxová si to pod koš namířila středem, našla si prostor a také se trefila.

32:37

Vyoralová dostala od soupeřek prostor na zakončení a kousek za šestkou toho i využila.

31:52

Saballyová se dostala pod koš, zpracovala si příhru, skórovala a pak proměnila i šestku za faul na svou osobu.

31:15

Trojka z levé strany, trefila se Vukosavljevićová.

30:46

Po rychlém brejku se po dvojtaktu prosazuje domácí Pasaová.

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

30:00

Třetí čtvrtina skončila.

29:59

No a prakticky s klaksonem se za tři trefuje Oblaková!

29:42

A tým Pražanek jde do ještě jednoho útoku.

28:53

Saballyová dává další dva bodíky, náskok USK je už 26 bodů.

28:37

Trojka USK!

28:10

Dojkićová stále potvrzuje pozici nejlepší střelkyně svého celku, nyní dala další dva body.

27:11

Saballyová už musela střílet a i když neměla zrovna nejlepší pozici, tak se trefila.

26:37

Je to teď co střela, to koš.

26:15

Trojka i na opačné straně, tu dala Condeová!

25:59

Petersová dává trojku.

25:11

A znovu Pasaová, nyní dokonce s faulem!

24:50

Pasaová využila volného prostoru pod košem a snadno skórovala.

23:32

Virtus se začíná prosazovat i po střelách ze střední vzdálenosti.

22:57

Reakce USK na sebe nenechala dlouho čekat a po střele pod košem se náskok navýšil.

22:35

Zandalasiniová proměnila dva trestné hody.

21:57

Pod koš USK se prodrala Zandalasiniová a o desku přidala dva body Virtusu.

21:03

Dvě šestky na opačné straně proměnila Dojkićová.

20:50

No a vzápětí se pod košem prosadila i Magbegorová.

20:21

Střeleckou bilanci druhé půle zahajuje hostující Voráčková.

20:01

Začala třetí čtvrtina.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:25.

Je za námi první poločas, který se celý nesl v duchu náporu pražského celku. USK si hned na startu vybojovalo jedenáctibodový náskok a kromě krátké fáze v první čtvrtině jej dokázalo i nadále navyšovat. USK se dařila střelba zblízka i z dálky, zatímco Virtus se trápil i na čáře trestného hodu. Do šaten si tak hostující hráčky odnesly pětadvacetibodový náskok při stavu 50:25.

19:53

Ještě jeden faul pražského celku, na čáru trestného hodu se staví Petersová.

19:08

Za USK reagovala trojkou Magbegorová.

18:48

Po delší době tu je koš, z pravé strany se trefila domácí Dojkićová

18:14

Trochu divočejší pasáž utkání, domácí publikum nelibě nese tvrdší hru USK.

17:01

Další body USK, z čáry trestného hodu je zapsala Vukosavljevićová.

16:49

Na opačné straně naopak dokázala zblízka skórovat Vukosavljevićová.

16:28

Domácí Petersová házela dvě šestky, ale oba pokusy ji pouze poskočily po obroučce.

16:01

Další dvě nepřesné trojky od USK, celou pasáž pak střelou o desku zakončila Condeová.

15:20

Z dálky to zkoušela Andělová, byl to ale krátký trojkový hod.

15:01

Hosté vládnou pod útočným košem a dávají z toho celkem snadné body.

14:20

Koš s faulem a poté i proměněný trestný hod zaznamenal domácí tým.

14:11

USK teď vychází takřka vše, z otočky se na poslední chvíli trefila Voráčková.

13:16

Saballyová se rozstřílela, nyní dostala pas pod koš a poradila si s tím.

12:38

No a kombinaci až pod koš zakončila střelou zblízka Saballyová.

12:18

Virtusu se moc nedaří v útoku, nyní přišla celkem zbytečná ztráta a USK jde do postupné akce.

12:03

Koš s faulem na opačné straně, na čáru šestky se postavila Saballyová a proměnila i prémiový pokus.

11:49

Dojkićová proměnila oba své pokusy a s 13 body je jasně nejlepší střelkyní Virtusu.

11:49

Faul Oblakové, tohle bude za dva trestné hody.

11:10

Saballyová sice nájezd neproměnila, ale Vukosavljevićová míč dopíchla

10:34

Oblaková si najela pod koš, ale netrefila. Míč se pak odrazil mimo hrací plochu a patří Boloni.

10:27

První faul domácích hráček ve druhé desetiminutovce.

10:01

Začala druhá čtvrtina.

10:00

První čtvrtina skončila.

09:41

Nájezd pod koš Boloni, tohle byly snadné body pro USK.

09:05

Condeová proměňuje šestku, je to zase o jedenáct.

08:41

Rupertová snižuje, tohle byla skoro trojka.

08:15

Zase tu máme pasáž, kdy to tam padá, ze střední vzdálenosti se trefila Magbegorová.

07:55

Přichází ale okamžitá reakce Boloni.

07:44

Až teď se trefila Oblaková.

07:14

Po jedné nepřesné trojce na každé straně, chvilku nepřesností pak ještě prodloužila Magbegorová po nájezdu pod koš.

06:48

Faul na poslední chvíli, USK získalo dalších 14 sekund na akci.

06:26

Trestné hody pro domácí tým, Dojkićová proměnila oba pokusy.

06:09

Voráčková zastavila těsně za šestkou a i ze střední vzdálenosti byla naprosto přesná.

05:35

A i šestku proměnila.

05:35

Koš s faulem, na čáru trestného hodu se staví Magbegorová.

05:16

No a Dojkićová dává dokonce trojku. Už je to jen o šest.

04:35

Oddechový čas Boloni očividně prospěl, domácí tým dal dva slepené koše.

03:56

Voráčková opět navyšuje náskok USK a domácí trenér už reaguje oddechovým časem.

03:37

Parádní souhra USK až pod koš, dva body dala Magbegorová.

03:20

Vůbec první body domácího celku dává Dojkićová z trestných hodů.

03:08

Cazorlaová se také přidává k trojkové palbě a hostující tým už vede o 11 bodů!

02:27

Druhá trojka Vukosavljevićové, už je to o osm!

02:16

Pasaová musel střílet a pod tlakem přišla o míč. Vzápětí faulovala Magbegorovou.

01:21

Rychlý kontr USK, zakončila jej střelou o desku Voráčková.

00:50

Vukosavljevićová otevírá skóre zápasu a to trojkou!

00:32

Oba celky zahájily zápas nepřesnou střelou.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Virtus Segafredo Bologna: Del Perová, Pasaová, Petersová, Coxová, Rupertová, Barberisová, Dojkićová, Andreová, Zandalasiniová, Orsiliová, Consoliniová.
Trenér: Pierre Vincent

ZVVZ USK Praha: Přibylová, Oblaková, Andělová, Cazorlaová, Voráčková, Condeová, Vukosavljevićová, Vyoralová, Magbegorová, Hofová, Saballyová, Šípová.
Trenér: Natália Hejková

Rozhodčí: Gajdoszová (POL), Tomićová (CRO), Ivanovićová (SER).

Oba celky jsou již na palubovce, zápas může začít!

Zápas v aréně PallaDozza začne ve 20:30, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Paulina Karolina Gajdoszová z Polska, Jelena Tomićová z Chorvatska a Ivana Ivanovićová ze Srbska.

Virtus Segafredo Bologna

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě skupiny s bilancí tří výher a dvou porážek. Bologna se naposledy představila na domácí palubovce proti Mersinu a v tomto duelu přišla jedna ze dvou porážek. Hostující tým si v první půli vybudoval devítibodový náskok, který pas po pauze v poklidu hlídal a dokráčel k výhře 73:65.

ZVVZ USK Praha

Český tým je v současné době lídrem skupiny se čtyřmi výhrami a pouze jedinou prohrou. USK naposledy hrálo také doma a to proti Villeneuve a v tomto utkání se rozhodovalo až v poslední desetiminutovce. Tu domácí hráčky vyhrály o deset bodů a rozhodly tak o výsledku 74:63 a i o nejlepší pozici ve skupině B.

Dobrý večer u ženské basketbalové Euroligy. Společně se podíváme na utkání 6. kola skupiny B mezi týmy Virtus Segafredo Bologna a ZVVZ USK Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.