Václav Milík, archivní snímek

Václav Milík, archivní snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Milík v kvalifikaci na MS neuspěl, bude spoléhat na divoké karty

• 0
Český plochodrážní jezdec Václav Milík neuspěl v sobotním finálovém závodu kvalifikace o účast v Grand Prix pro rok 2018. Čtyřiadvacetiletý Milík obsadil v Togliatti osmé místo, start v příští sezoně mistrovství světa si zajistili jen nejlepší tři.

Milík se do finále kvalifikoval díky druhému místu v červnovém semifinále v Terenzanu. V sobotu v Rusku v pěti rozjížďkách vyšel dvakrát naprázdno, nasbíral celkem šest bodů a bude muset spoléhat na divoké karty.

Letošní pozvání pořadatelů na Grand Prix v Praze na Markétě využil Milík k senzačnímu třetímu místu.

Závod vyhrál Polák Przemyslaw Pawlicki, jenž porazil v rozjížďce o vítězství domácího Rusa Arťoma Lagutu. Oba získali 13 bodů.

Třetí místo obsadil Polák Patryk Dudek, jemuž patří třetí pozice i v aktuálním ročníku Grand Prix. Pokud se Dudek letos udrží mezi nejlepší osmičkou, kvalifikuje se do mistrovství světa Brit Craig Cook, jenž byl v Togliatti čtvrtý.

Grand Prix Challenge

Togliatti

Finálový závod kvalifikace plochodrážní Grand Prix pro rok 2018: 1. Przemyslaw Pawlicki (Pol.) 13+3, 2. Laguta (Rus.) 13, 3. Dudek (Pol.) 12, ...8. Milík (ČR) 6 - nepostoupil do GP.