Biaggi zopakoval triumf z Brna

• 5
Sepang - Šílený Max, jak se říká čtyřnásobnému mistru světa Massimilianovi Biaggimu, vybojoval druhý triumf v sezoně královské kubatury motocyklů MotoGP. Po vítězszví v české Grand Prix v Brně se v sedle tovární čtyřtaktní Yamahy M1 radoval dnes na dráze Sepang v Malajsii. Jeho krajan Valantino Rossi od konkurenční Hondy, jenž předčasně získal titul, skončil druhý před vítězem minulé Velké ceny v Motegi Brazilcem Alexem Barrosem. Ve třídě do 125 ccm vyhrál Francouz Vincent, který tak celkově pododskočil Poggialimu.Huleš opět bodoval - Huleš si plácl s Kurzem
Závod královské kubatury byl velmi dramatický. Jeho první polovinu s přehledem vedl Barros, který odstartoval ze čtvrté pole position v kariéře. Pak jej zdolal Biaggi, který si vedení už nenechal vzít.

Šampion Rossi jel velmi podivný závod, neboť po startu z nejhorší pozice sezony (8.) nezvykle častokrát chyboval. Pořád něco - támhle dlouhý na brzdy, pak zase mizerný výjezd ze zatáčky. Diváci si tak alespoň užili své, neboť s Rossim, téměř celý závod bojoval jeho týmový kolega Tohru Ukawa.

Oba jezdci stáje Repsol Honda za ve druhé polovině závodu předjeli Barrose, který hodně ztratil a vše vypadalo tak, že Jihoameričan skončí pod "bednou". Závodník týmu West Honda Pons ale zabral a třetí místo ještě vybojoval. V předposledním kole.

V MotoGP se v posledních dvou Grand Prix utkají o titul vicemistra tři závodníci: Biaggi, Rossiho týmový kolega Tohru Ukawa a Barros, který na tom sice nejhůře, ale co nafasoval čtyřtaktní Hondu, září.

Ve stopětadvacítkách to bude v závěru sezony napínavé podobně jako ve čtvrtlitrech. Na titul mají šance první Francouz Arnaud Vincent, který dnes vyhrál, řadující mistr Manuel Poggiali ze San Marina, dnes po pádu v poslední zatáčce závodu až devátý a také Španěl Dani Pedrosa, v Sepangu stříbrný.

Předposlední Grand Prix, australská, se jede už příští víkend na dráze Philip Island.

Výsledky:
Moto GP:
1. Biaggi (It./Yamaha) 44:01,592, 2. Rossi (It./Honda) 44:02,134, 3. Barros (Braz./Honda) 44:03,164, 4. Ukawa (Jap./Honda) 44:03,830, 5. Kató (Jap./Honda) 44:10,067, 6. Nakano (Jap./Yamaha) 44:24,592, 7. Checa (Šp./Yamaha) 44:25,952, 8. Roberts (USA/Suzuki) 44:26,301, 9. Capirossi (It./Honda) 44:29,261, 10. Abe (Jap./Yamaha) 44:43,403.
Stav MS (po 14. z 16. závodů): 1. Rossi 310, 2. Biaggi 189, 3. Ukawa 182, 4. Barros 159, 5. Checa 136, 6. Abe 123.

Do 125 ccm: 1. Vincent (Fr./Aprilia) 42:46,577, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 42:46,889, 3. Cecchinello (It./Aprilia) 42:47,560, 4. Nieto (Šp./Aprilia) 42:52,040, 5. Jenkner (Něm./Aprilia) 42:54,985, 6. Kallio (Fin./Honda) 43:01,160, 7. Barbera (Šp./Aprilia) 43:01,259, 8. Azuma (Jap./Honda) 43:02,439, 9. Poggiali (San Mar./Gilera) 43:10,579, 10. De Angelis (San Mar./Aprilia) 43:13,922.
Stav MS (po 14. z 16. závodů): 1. Vincent 240, 2. Poggiali 214, 3. Pedrosa 211, 4. Jenkner 149, 5. Cecchinello 148, 6. Nieto 115.