Tomáš Portyk (ilustrační snímek)

Tomáš Portyk (ilustrační snímek) | foto: AP

Sdruženář Portyk znovu bodoval, v neděli byl v Ramsau šestadvacátý

• 0
Nebylo to tak úžasné jako sobotní osmé místo, ale body znovu získal. Český sdruženář Tomáš Portyk skončil ve druhém závodu Světového poháru v Ramsau šestadvacátý.

Vítězství v posledním závodu letošního roku, v němž sdruženáři nemohli kvůli nepříznivému počasí absolvovat skokanskou část, vybojoval Němec Fabian Riessle o tři desetiny sekundy před Alessandrem Pittinem z Itálie. Třetí byl Fin Eero Hirvonen.

Další podnik Světového poháru v olympijské sezoně mají sdruženáři na programu 6. a 7. ledna v estonském Otepää.

Skok byl zrušen kvůli proměnlivému větru na můstku po 24 závodnících a do běhu se startovalo podle výsledků pátečního provizorního kola.

Jedenadvacetiletý juniorský mistr světa z loňského roku Portyk vyrazil z osmé příčky s odstupem 17 sekund na prvního Nora Jörgena Graabaka, pozici ale držel jen do poloviny desetikilometrové trati. Do cíle narostlo jeho manko na Riessleho, který startoval o vteřinu za ním, na 1:29,2 minuty.

Druhý český reprezentant Lukáš Daněk vyběhl z 53. místa se ztrátou 2:09 na čelo a o dvě příčky se posunul. Miroslav Dvořák nezvládl dopolední kvalifikaci a do soutěže nezasáhl.

Nestartoval ani vítěz sobotního závodu Eric Frenzel, kterého trápí nachlazení a teploty.

Vedení v průběžném pořadí SP se ujal dnes čtvrtý Nor Jan Schmid, který z prvního místa sesadil krajana Espena Andersena. Ten doběhl na 24. místě o necelé čtyři sekundy před Portykem.

SP v severské kombinaci v Ramsau

1. Riessle (Něm.) 26:12,5 min., 2. Pittin (It.) -0,3, 3. Hirvonen (Fin.) -1,5, 4. Schmid (Nor.) -3,5, 5. Rydzek (Něm.) -7,5, 6. Graabak (Nor.) -9,8, 7. Geiger (Něm.) -13,1, 8. Klapfer (Rak.) - 18,9, 9. Herola (Fin.) -32,7, 10. Braud (Fr.) -35,8, ...26. Portyk -1:29,2, 51. Daněk (oba ČR) -4:12,5.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 23 závodů): 1. Schmid 333, 2. Andersen (Nor.) 301, 3. A. Watabe (Jap.) 284, 4. Rydzek 277, 5. Hirvonen 253, 6. Graabak 224, ...29. Portyk 40, 42. Dvořák (ČR) 7.