Tomáš Slavík na archivním snímku ze zimní sezony

Tomáš Slavík na archivním snímku ze zimní sezony | foto: Ivana Roháčková

V Liberci se prosadil rakouský sdruženář Bieler; Slavík na 16. pozici

• 0
Nejlepší český reprezentant v závodu sdruženém Tomáš Slavík obsadil v závodu letní Grand Prix v Liberci 16. místo. Zvítězil zkušený rakouský závodník Christoph Bieler.

Po skocích na ještědském můstku figuroval Slavík, sedmý z únorového mistrovství světa v Oslu, na sedmnácté pozici. V běhu na kolečkových lyžích v areálu ve Vesci si o jednu příčku polepšil a za sebe odsunul Francouze Maxima Lahuerta, vítěze skokanské části.

Další domácí sdruženáři se už do bodované třicítky nevešli, Miroslav Dvořák za ní na 31. pozici zaostal o 1,7 vteřiny.

Třiatřicetiletý Bieler položil základ výhry druhým místem ve skoku. V běhu bojoval o triumf s krajanem Bernhardem Gruberem, kterého porazil o 1,4 sekundy.

První část

Laheurte skočil na libereckém velkém můstku 131,5 metru a do běžecké části vyrazí s náskokem 14 sekund před trojicí Rakušanů. Na druhém místě je po skoku zkušený třiatřicetiletý Christoph Bieler, sekundu po něm odstartuje o patnáct let mladší Mario Seidl.

Slavík předvedl skok 119 metrů a má ztrátu 1:10 minuty. Jako druhý z Čechů vyrazí až ze 40. místa Lukáš Havránek o dvě sekundy před Američanem Billem Demongem, jenž v Liberci před dvěma a půl lety získal zlato a bronz na mistrovství světa.

Pětidílná série letní Grand Prix v severské kombinaci vyvrcholí o víkendu, kdy jsou na pořadu dva závěrečné závodu v německém Oberstdorfu.

Letní GP sdruženářů v Liberci

1. Bieler 25:19,0, 2. Gruber (oba Rak.) -1,4, 3. Krog (Nor.) -9,3, ...16. Slavík -1:08,6, 31. Dvořák -1:48,7, 36. Vodseďálek -2:01,8, 55. Portyk -4:26,5, 57. T. Matura -5:55,8, 59. Zeman -6:14,8, Rypl (všichni ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí (po 3 z 5 závodů): 1. Rydzek (Něm.) 210, 2. Bieler 158, 3. Kircheisen (Něm.) 140, ...29. Slavík 15, 37. Dvořák 8.