Rygl byl v Lahti na osmém místě

Lahti - Český sdruženář Ladislav Rygl obsadil osmé místo v závodě Světového poháru v Lahti, i když byl po skoku až dvaadvacátý. Poprvé v této sezoně se z prvenství radoval Björn Kircheisen z Německa. Druhý skončil jeho krajan Ronny Ackerman a třetí již jistý celkový vítěz SP Hanu Manninen.

Kircheisen do běžecké části odstartoval z jedenáctého místa a v polovině patnáctikilometrové trati se dotáhl na Ackermanna, s nímž v posledních kilometrech setřásli Nora Pettera Tandeho.

Ve spurtu měl více sil jednadvacetiletý vicemistr světa z Oberstdorfu, jenž si připsal svůj čtvrtý triumf v závodě Světového poháru v kariéře.

Po Rakušanu Felixi Gottwaldovi, vítězi sprintu v italském Pragelatu, je přitom v této sezoně teprve druhým závodníkem, který narušil nadvládu dua Manninen-Ackermann.

Manninen i na domácí půdě ukázal své výjimečné běžecké kvality. Po skoku byl sice až čtyřiadvacátý, na trati však předjížděl jednoho soupeře za druhým a postupně se blížil k čelu závodu.

Ještě dva kilometry před cílem na třetího Tandeho ztrácel 17 vteřin, v cíli však byl
o 12 sekund dříve.

Rygl jel šest kilometrů ve skupině s Manninenem, dál však jeho velmi rychlé tempo udržet neodkázal. Přesto se v běhu posunul o čtrnáct příček a na pátého Kristiana Hammera z Norska ztratil jen 2,7 vteřiny.

Výsledky:
1. Kircheisen 40:45,0, 2. Ackermann (oba Něm.) -1,2, 3. Manninen (Fin.) -23,4, 4. Tande -35,6, 5. Hammer (oba Nor.) -1:35,1, 6. Hettich (Něm.) -1:35,2, 7. Moan (Nor.) -1:37,5, 8. Rygl (ČR) -1:37,8, 9. Tallus (Fin.) -1:37,9, 10. Bieler (Rak.) -