VÍTĚZ. Norský sdruženář Jan Schmid vyhrál závod Světového poháru v Ramsau.

VÍTĚZ. Norský sdruženář Jan Schmid vyhrál závod Světového poháru v Ramsau. | foto: Reuters

Olympijského šampiona předstihl Schmid, českým sdruženářům se nedařilo

• 0
Důrazné zrychlení v cílové rovince přineslo norskému sdruženáři Janu Schmidovi premiérově vítězství ve Světovém poháru. V rakouském Ramsau těsně předstihl olympijského vítěze Lamy Chappuise z Francie. Českým závodníkům se nevedlo, nejlepší Pavel Churavý doběhl na 32. místě.

Churavý byl po skokanské části soutěže pětadvacátý, v běhu na deset kilometrů ale místo mezi bodovanou třicítkou neudržel.

Osmadvacetiletý Schmid byl nejrychlejší v závěrečném finiši osmičlenné vedoucí skupiny. Na druhém místě za ním skončil francouzský olympijský vítěz a obhájce celkového prvenství v SP Jason Lamy Chappuis, třetí byl Němec Tino Edelmann, který i po pátém závodu dál vede průběžné pořadí

Závod SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

1. Schmid (Nor.) 22:05,8, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -2,4, 3. Edelmann (Něm.) -3,0, 4. Klemetsen (Nor.) -3,6, 5. Gruber (Rak.) -4,0, 6. A. Watabe (Jap.) -5,0, 7. Faisst (Něm.) -6,3, 8. J. Watabe (Jap.) -7,8, 9. Denifl (Rak.) -13,0, 10. Krog (Nor.) -16,8, ...32. Churavý -1:25,3, 44. Vodseďálek (oba ČR) -2:18,4.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 23 závodů): 1. Edelmann 300 b., 2. Lamy Chappuis 254, 3. Klemetsen 239, 4. A. Watabe 210, 5. Krog 195, 6. Pittin (It.) 186, ...32. Vodseďálek a Dvořák oba 13, 34. Slavík (oba ČR) 12, 47. Churavý 1.