Mistryní světa ve slalomu je Kosteličová

Svatý Mořic - Janica Kosteličová vybojovala na mistrovství světa v alpském lyžování druhé zlato. Po kombinaci vyhrála chorvatská reprezentantka i sobotní slalom. O 63 setin sekundy byla v součtu obou časů pomalejší druhá Marlies Schildová z Rakouska. Pro bronzovou medaili si ve Svatém Mořici dojela další rakouská lyžařka Nicole Hospová. Česká závodnice Petra Zakouřilová byla sedmnáctá, Eva Kurfürstová osmadvacátá.Dále čtěte: Zakouřilová zastínila Záhrobskou

"Cítím se opravdu nádherně. Často jsem říkala, že mistrovství světa není moc důležité, ale teď, když to vidím, tak jsem šťastná za další medaili," řekla Kosteličová.

V cíli jedenadvacetiletá trojnásobná olympijská vítězka ze Salt Lake City přiznala, že ji v prvním kole bolelo rameno, pohmožděné při středečním obřím slalomu.

I přes zranění a zdravotní problémy, které Kosteličovou provázejí, předvedla Chorvatka dvě téměř dokonalé jízdy. Mezi brankami se proplétala plynule a naprosto přirozeně, bez zbytečné síly a svazující urputnosti. Bez problémů odrazila nápor rakouských závodnic i největší soupeřky a obhájkyně titulu Anji Pärsonové.

Švédka pokazila první kolo a byla až patnáctá. V druhém kole, které postavil její otec Anders Pärson, jela razantně a dosáhla nejlepšího času, ale na stupně vítězů se nedostala.

Zakouřilová zopakovala své umístění ze světového šampionátu ve Svatém Antonu 2001. Tentokrát ovšem jela se špičkou mnohem vyrovnaněji; zatímco v Antonu ztratila na vítězku více než osm vteřin, v Mořici zaostala pouze o 2,65 sekundy.

Výborně rozjetý závod měla česká naděje Šárka Záhrobská. Po prvním kole byla šestnáctá a rychle zvládla i horní polovinu druhé jízdy. Ve spodku se ovšem po drobném zaváhání a přenesení váhy na spodní lyži dostala do záklonu a vyjela z trati.

Výsledky - slalom žen:
1. Kosteličová (Chor) 1.39.55, 2. Schildová -0.63, 3. Hospová (obě Rak) -0.91, 4. Pärsonová -1.03, 5. Ottossonová (obě Švé) -1.39, 6. Nefová (Švýc) -1.51, 7. Pequegnotová (Fr) -1.75, 8. Fleissová (Chor) -2.05, 9. Eggerová (Rak) -2.07, 10. Poutiainenová (Fin) -2.11, 11. Ceresaová (It) -2.12, 12. Pascalová (Fr) -2.14, 13. Bergmannová (Něm) -2.15, 14. Österová (Švýc) -2.26, 15. Moelggová (It) -2.53, 16. Rieglerová (NZél) -2.54, 17.Zakouřilová -2.65, ...28.Kurfürstová -5.54, Záhrobská nedokončila druhé kolo, Hrstková nedokončila první kolo.

Janica Kosteličová (vpravo) oslavuje vítězství ve slalomu na MS s druhou Marlies Schildovou.