Lyžař Řezáč doběhl v Marcialonze čtvrtý

• 1
Val di Fiemme - Český lyžař Stanislav Řezáč před dvěma lety dálkový běh Marcialonga vyhrál, letos se však musel spokojit se čtvrtým místem. Zvítězil švédský reprezentant Jerry Ahrlin, o vteřinu pomalejší byl obhájce prvenství Jörgen Aukland z Norska. Závod klasickou technikou v italském Val di Fiemme byl kvůli nedostatku sněhu zkrácen ze 70 na 57 kilometrů.

Řezáče předstihl ještě domácí Marco Cattaneo. Osmý doběhl olympijský vítěz Andrus Veerpalu z Estonska.

Ahrlin vede také průběžné pořadí FIS Marathon Cupu, který má za sebou po zrušení Jizerské padesátky zatím jen dva díly. Řezáč je v celkové klasifikaci šestý.

Závod žen v Itálii vyhrála navzdory nemoci Norka Hilde Pedersenová, dvaačtyřicetiletá pravidelná účastnice Světového poháru.