Kostnerová

Kostnerová - Italská lyžařka Isolde Kostnerová se řítí sjezdovkou v Lake Louise, kde byla ve sjezdu nejrychlejší | foto: ČTK

Kostnerová překvapení nepřipustila

L a k e L o u i s e - Na druhý pokus se Italka Isolde Kostnerová dočkala vítězství ve sjezdu Světového poháru v kanadském Lake Louise. Ve čtvrtek jí i ostatním favoritkám totiž porazila Němka Petra Haltmayerová, která odsunula Kostnerovou na druhé místo. Tentokrát ale Italka potvrdila časy z tréninků, zajela nejrychlejší čas 1:33,76 minuty a připsala si jubilejní desáté vítězství v kariéře. "Je to pro mě satisfakce, ale mnohem raději bych vyhrála už včera," přiznala ambiciózní Kostnerová.

Druhá skončila Francouzka Carole Montilletová, třetí místo patřilo Corině Reyové-Belletové ze Švýcarska. Smůlu znovu měla v Lake Louise jiná lyžařka z Francie Regine Cavagnoudová, jíž na stupně vítězů scházelo jen sedm setin vteřiny. Haltmayerová tentokrát obsadila 23. pozici.

V čele Světového poháru zůstala Němka Martina Ertlová, ačkoli dokončila dnešní sjezd až jako osmnáctá. Specialistka na sjezdy Kostnerová poskočila na čtvrté místo.

Sjezd: 1. Kostnerová (It.) 1:33,76 min., 2. Montilletová (Fr.) -0,48, 3. Reyová-Belletová (Švýc.) -0,64, 4. Cavagnoudová (Fr.) -0,71, 5. Perezová (It.) -0,83, 6. Suhadolcová (Slovin.) a Mendesová (USA) obě -0,90, 8. Schneiderová (Rak.) -1,03, 9. Clarková (USA) a Bracunová (Slovin.) -1,19, 11. Turgeonová (Kan.) -1,21, 12. Berthodová (Švýc.) -1,32, 13. Brydonová (Kan.) -1,37, 14. Gimleová (Nor.) -1,38, 15. Obermoserová (Rak.) -1,44.
Pořadí sjezdu SP (po dvou závodech): 1. Kostnerová 180 bodů, 2. Haltmayerová (Něm.) 108, 3. Cavagnoudová 100, 4. Montilletová 96, 5. Reyová-Belletová a Götschlová (Rak.) obě 72.
Pořadí SP (po sedmi závodech): 1. Ertlová (Něm.) 359, 2. Cavagnoudová 244, 3. Kosteličová (Chorv.) 239, 4. Kostnerová 206, 5. Dorfmeisterová (Rak.) 203, 6. Obermoserová 192, 7. Nefová (Švýc.) a Reyová-Belletová obě 166, 9. Pärsonová (Švéd.) 165, 10. Montilletová 141.