Zubří je krůček od postupu do finále

• 2
Zubří - Také ve druhém semifinálovém utkání extraligy házenkářů zvítězilo Zubří nad Duklou Praha a po dnešní výhře 31:26 může už v sobotu na soupeřově hřišti v Lounech slavit postup. Severomoravský tým by tak Dukle oplatil loňskou porážku v souboji o bronzové medaile.

Po úvodní těsné výhře rozdílem jedné branky vyšel hráčům Zubří skvěle úvod
dnešního zápasu a ujali se vedení 5:0.

Domácí se prosazovali dobrou obranou a rychlým protiútokem. Dukla hru vyrovnala, ale ve druhém poločase Zubří pětigólovou šňůrou v rozmezí 41. a 46. minuty získalo rozhodující náskok.

Také ve druhé semifinálové sérii je stav 2:0 poté, co Karviná dvakrát porazila Lovosice.

Zubří - Dukla Praha 31:26 (15:13)
Nejvíce branek:
Pavlík 7, Opálka 6/4, Hrstka 5 - Větrovec 6, Král 6, Čurda 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 7:8. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Diváci: 900. Stav série: 2:0.