Momentka z extraligového duelu v házené mezi Plzní a pražskou Duklou

Momentka z extraligového duelu v házené mezi Plzní a pražskou Duklou | foto: Pavel Němeček

Ve finále poháru házenkářů se Jičín utká s pražskou Duklou

• 0
Házenkáři mistrovského Jičína se ve finále Českého poháru utkají s Duklou Praha. Ta v druhém semifinále porazila Frýdek-Místek nejtěsnějším poměrem 27:26, dvě vteřiny před koncem vstřelil rozhodující gól Radek Mráz.

V první půli odskočili Pražané šňůrou pěti branek soupeři na 10:6. Náskok si pak Dukla udržovala až do 50. minuty, ale Frýdek-Místek v závěru přidal a dokázal vyrovnat.

Vedle střelce Mráze se dalším strůjcem postupu domácího celku stal brankář Tomáš Petržala.

Finále se bude hrát před začátkem nadstavbové části extraligy. O držiteli poháru rozhodnou dva zápasy hrané systémem doma - venku.

Český poháru házenkářů - semifinále

Dukla Praha - Frýdek-Místek 27:26 (13:9)
Nejvíce branek:
Šůstek 7, Kotrč 6, Mráz 6/2 - Dyba a Hečko po 7. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 3:9. Diváci: 60.