Brankářka českých házenkářek Lucie Satrapová během duelu se Švédskem.

Brankářka českých házenkářek Lucie Satrapová během duelu se Švédskem. | foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

Satrapová po úvodu z říše snů klopila oči: Švédky byly k poražení

• 0
Bietigheim-Bissingen (Od našeho zpravodaje) - Mezi reportéry se proplétala se skloněnou hlavou. Brankářka českých házenkářek Lucie Satrapová okamžitě po zápase neskrývala ohromné zklamání. Proti Švédsku, kde pravidelně nastupuje v dresu Kristianstadu, předvedla parádní zákroky. Ani ona první prohru (32:36) na světovém šampionátu v Německu ale neodvrátila.

Byl to obrovský kontrast. O víkendu Češky prosvištěly mixzónou, usmívaly se od ucha k uchu, rozdávaly rozhovory českým i zahraničním žurnalistům.

Brankářka Lucie Satrapová v jenom z nich zmínila: „Rozhodně nebudeme v utkání se Švédskem favoritkami.“ Švédští reportéři do takové role Češky pasovali.

V prvním poločase se jejich prognózy potvrzovaly, v druhé třicetiminutovce už nikoli.

Vypadáte velmi rozpačitě. Taková prohra hodně mrzí, že?
Rozhodně Švédky byly k poražení. Myslím, že jsme na ně měly.

V prvním poločase jste dokázaly odskočit až na rozdíl pěti branek...
...to bylo jako z říše snů, už tehdy se měl pískat konec. Možná jsme neměly energii, i když jsme v pondělí odpočívaly. Musíme si to zanalyzovat.

Tušíte, proč to během závěrečné periody nešlo?
Tam rozhodla naše špatná obrana a technické chyby v útoku. Navíc jsme se s nimi nestíhaly vracet.

Překvapily vás změnou taktiky? Ve druhém poločase se vysunuly ze zatažené obrany.
Švédky jsou v obraně hrozně nepříjemné. Dobře brání jedna na jednu, jsou v tom hrozně silné, což potvrdily. My jsme na to bohužel nedokázaly zareagovat.

Naopak vy jste tým podržela několika skvělými zákroky. Ani individuální výkon pozápasové rozčarování nezmírní?
Kéž by takových zákroků, které jsem předvedla, bylo víc. Ještě více bych pomohla týmu, rozčarování je nyní obrovské.

Přesto šance na postup a dobrou výchozí pozici do play-off stále žije. Stačí ve čtvrtek porazit Maďarsko.
Ve středu máme znovu den volna. Musíme načerpat síly, všechno si zanalyzovat. Určitě si je opět rozebereme na videu. Věřím, že uspějeme.