Spojka mosteckých házenkářek  Michaela Borovská v utkání s Porubou

Spojka mosteckých házenkářek Michaela Borovská v utkání s Porubou | foto: Petr Bílek, MF DNES

Most prohrál v Michalovcích, házenkářky Slavie zničily Písek

• 0
Slovenský mistr vyzrál v interlize házenkářek na českého. Most nedotáhl v Michalovcích nadějně rozehraný duel a podlehl 26:30. Druhé kolo předehrávala kvůli víkendovému vystoupení v Poháru EHF i pražská Slavia, která doma smetla Písek 28:11.

Házenkářky Mostu držely na Slovensku vedení až do 48. minuty, pak ale Iuventa vyrovnala na 23:23 a nezadržitelně kráčela za druhým vítězstvím v sezoně. Českému týmu v závěru chyběla vyloučená Jeřábková, s osmi brankami nejlepší střelkyně zápasu.

Přestože slávistky Písek jasně přehrály a brankářka Kudláčková dostala jen jedenáct gólů, nebyla trenérka Pražanek Petra Vítková spokojená.

„V prvním poločase jsme se snažily hrát rychle, ale pramenily z toho chyby v útočné fázi. I když jsme dostaly málo branek, tak naší herní kvalitě to neodpovídalo. Nadstandardní výkon předvedla Petra Kudláčková v brance,“ uvedla Vítková na svazovém webu.

Slavii čeká o víkendu vstup do Poháru EHF, Most odehraje oba pohárové zápasy v příštím týdnu doma.