Karviná - Hranice: domácí Mrozek se snaží prosadit přes Skřídla

Karviná - Hranice: domácí Mrozek se snaží prosadit přes Skřídla | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Házenkáři Hranic zaskočili úřadujícího mistra, Karviná ztratila bod za remízu

• 1
Házenkáři Hranic v 19. extraligovém kole zaskočili úřadujícího mistra, Karviná s nimi ztratila bod po remíze 36:36. Jinak favorité nezaváhali, plný bodový zisk si připsaly týmy Prešova, Zubří i Dukly.

Karvinský celek si nedokázal se snaživým soupeřem poradit, špatně bránil a jeho útoky postrádaly přesnost. Navíc hostům výborně zachytal brankář Michal Vydra. Hraničtí byli aktivnější v prvním poločase, který o gól vyhráli.

Domácí se snažili strhnout vítězství na svoji stranu v druhé části hry, avšak Hranice díky bojovnosti a vysokému nasazení udržely remízu. Měly dokonce výhodu posledního útoku, střelu Michala Hradila ale domácí brankář Mrkva zneškodnil.

Karviná je v tabulce dál čtvrtá, na nejlepší český celek ze Zubří však ztrácí už sedm bodů. Aktuálně druzí Moravané hladce zvítězili 39:26 v Hustopečích, kde po vyrovnaném začátku převzali v desáté minutě iniciativu a soupeře jednoznačně přehráli.

V důležitém utkání v boji o první osmičku v Jičíně vyhrála Plzeň, která lépe zvládla druhý poločas. Domácí ještě dvě minuty před koncem snížili na 18:19, ale Západočeši okamžitě kontrovali a závěr zápasu si již pohlídali. V utkání dominovali obrany a oba brankáři, domácí Barák i hostující Kurial.

V Bystřici měl favorizovaný Prešov drtivý nástup, v 15. minutě svítilo na ukazateli skóre už 1:8. Domácí se pak ale začali gólově prosazovat, na začátku druhé půle dokonce snížili až na 12:15 a trenér slovenského mistra Trtík si musel vzít oddechový čas. Prešov pak znovu zabral a deseti brankami v řadě soupeři odskočil na bezpečných 12:25.

Poslední Frýdek-Místek doma nestačil na Kopřivnici, jíž podlehl 28:33. Hosté se mohli spolehnout na výborný výkon brankáře Fabiána, domácí pouze marně dotahovali jejich náskok. I v závěru se dokázali přiblížit jen na rozdíl jediné branky 28:29, zbylé minuty ovládla Kopřivnice a její střelci čtyřmi brankami definitivně rozhodli. Už v sobotu Dukla výrazně přestřílela Třeboň.

Karviná - Hranice 36:36 (17:18)
Nejvíce branek:
Petrovský 9/3, Vančo 6, Šulc a Hastík po 5 - Stržínek 7, Hradil a Brůna po 5, Galus 5/3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/3. Vyloučení: 4:8. ČK: 31. Stržínek (Hranice). Diváci: 784.

Hustopeče - Zubří 26:39 (13:21)
Diviš 7, Mrkvica 5, Chýlek 4, Franěk 4/1 - J. Hrstka 8, M. Hrstka 7, Randýsek 6, Jurka a Krupa po 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 6/4. Vyloučení: 2:4. Diváci: 200.

Bystřice pod Hostýnem - Prešov 21:38 (9:15)
Kroupa 6, Šíra 4, Vacula 4/3 - Marušák 8, Fuňak 6, Pekár 6/1. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/2. Vyloučení: 6:6. Diváci: 350.

Jičín - Plzeň 18:21 (11:11)
Král 6/4, Lepieš 5, Kvasnička 4/1 - Šik 6, Bečvář a Vinkelhöfer po 4. Rozhodčí: Kohout, Novák.

Dukla Praha - Třeboň 38:24 (18:10)
Weigner 7/1, Škvařil 6 - Naimann 7, Kotlaba 5/2. Rozhodčí: Halada, Vaník. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 4:1. Diváci: 200.

Frýdek-Místek - Kopřivnice 28:33 (11:14)
Bajgar 7/5, Vacula a Hes po 6 - Gřes 8/4, Rachač a Hladký po 6. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 8/6 - 4/4. Vyloučení: 0:5. Diváci: 425.