Frýdek to neměl s nováčkem lehké

Frýdek-Místek - Až v posledních deseti minutách rozhodli házenkáři mistrovského Frýdku-Místku o vítězství v zápase sedmého kola interligy nad nováčkem z Kostelce na Hané. Výtečnou formu potvrdil Milan Berka, autor jedenácti branek. Už ve středu se dehrávali zápasy Allrisk - Karviná (27:28) a Považská Bystrica - Hranice (36:21).

Frýdek-Místek - Kostelec na Hané 30:26 (18:16)
Padesát minut to byla vyrovnaná bitva, body však domácímu týmu přinesla větší zkušenost.

Nejvíce branek:
Berka 11/2, Sklenák 5 - Veselý 6/1, Kuzo 5. Rozhodčí: Nesvadba, Směja. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/3. Vyloučení: 5:7. ČK: 52. Hradil (Kostelec). Diváci: 180.

Dukla Praha - ŠKP Sečovce 42:21 (19:10)
Házenkáři Dukly Praha snadno potvrdili v utkání proti Sečovcům roli favoritů. V průběhu úvodních dvaceti minut si vybudovali až desetibrankový náskok,
který postupně zvyšovali.

Nejvíce branek: Zemánek 8, Jícha 7/2, Kotrč a Nocar po 6 - Kučera 7, Frajkor 4/1. Rozhodčí: Poláček, Pešta. Sedmimetrové hody: 3/3 - 6/2. Vyloučení: 3:2. ČK: Kučera, Meluš (Sečovce). Diváci: 150.

Louny - Zubří 29:32 (12:15)
V souboji dvou týmů ze spodní části tabulky se radovali hráči Zubří. Domácí drželi vyrovnaný stav jen v úvodních minutách, pak už jen dotahovali náskok soupeře. Minutu před koncem se házenkáři Loun dotáhli na rozdíl dvou gólů (28:30), v dramatickém závěru však už Zubří vítězství z rukou nepustilo.

Nejvíce branek: Tancoš 9, Křížek 6/6, Urban 5 - Mičkal a Plšek po 7, Hrachovec 6. Rozhodčí: Vaník, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2. Diváci: 470.

MŠK Hlohovec - Tatran Prešov 14:26 (6:9)
V prvním poločase hráči domácího Hlohovce fyzicky i takticky na prešovského favorita stačili, takže průběh byl poměrně vyrovnaný a o přestávce vedli hosté jen o tři branky. Po změně stran se však převaha Prešova jak po kondiční, tak i po technické stránce projevila naplno. Hlohovec prohrál o dvanáct gólů a po
sedmi kolech zůstal v tabulce na posledním místě.

Nejvíce branek: Frťala 4 - Anto a Kukučka po 5. Rozhodčí: Gedeon, Drakula. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 600.

1. MHK Košice - HK 47 Trnava 23:20 (9:13)
V kvalitním zápase diktoval do poločasu tempo hry nováček z Trnavy. Po změně stran však převzali iniciativu domácí Košičané a dokázali otočit vývoj ve svůj prospěch.

Nejvíce branek: Justus 6, Kleis 4/2, Saloka 3 - Šulc 6/1, Lužák 5, Kopecký 3. Rozhodčí: Hyppík, Šubák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 500.

ŠKP Bratislava - TJ Štart Nové Zámky 25:29 (12:14)
Bojovné utkání rozhodly výkony brankářů. Překonával se hlavně gólman Nových Zámků Meluš, který přiváděl domácí střelce k zoufalství.

Nejvíce branek: Pitelka 6/2, Fekete 6/3, Čermák 4 - Ivanov 8, Bohunický 5, Vadkerti 4. Rozhodčí: P. Leško, M. Leško. Sedmimetrové hody: 6/4 - 3/1. Vyloučení: 6:8. Diváci: 450.

1. Dukla Praha    7 7 0 0  226:157 14
2. Karviná           7 7 0 0  240:203 14
3. Prešov            7 5 1 1  200:168 11
4. Frýdek-Místek 7 5 0 2  233:197 10
5. Allrisk Praha    7 4 1 2 199:178 9
6. Košice             7 4 1 2 191:186 9
7. Nové Zámky    7 4 0 3 189:181 8
8. Hranice           7 3 1 3 197:225 7