Jason Crump, plochá dráha

Jason Crump, plochá dráha | foto: Reuters

I pátý závod GP plošinářů má jiného vítěze, v Dánsku vyhrál Crump

• 0
Trojnásobný mistr světa Jason Crump z Austrálie se stal vítězem Grand Prix Dánska na ploché dráze. Seriál mistrovství světa tak kopíruje dění v šampionátu formule 1, protože i pátý závod sezony měl jiného vítěze. V královské automobilové třídě trvá toto pravidlo už šest Velkých cen.

Crump v kodaňském finále porazil Švéda Fredrika Lindgrena, který před dvěma týdny triumfoval v předchozí domácí GP v Göteborgu. Šestatřicetiletý Australan si připsal 23. triumf v kariéře, ale první od roku 2010. V Dánsku už vyhrál počtvrté.

Třetí v dánské metropoli skončil úřadující šampion Greg Hancock z USA a stále vede celkovou klasifikaci o dva body, tentokrát už ale před Crumpem, který předstihl dalšího bývalého mistra světa Nickiho Pedersena. Ten v domácím závodě vypadl v semifinále stejně jako jeho krajan a jmenovec Bjarne Pedersen. Čtvrtým finalistou byl Brit Chris Harris.

Za dva týdny bude seriál pokračovat polskou Grand Prix v Gorzówě.

Grand Prix Dánska

5. závod MS jednotlivců na ploché dráze v Kodani

Finále: 1. Crump (Austr.), 2. Lindgren (Švéd.), 3. Hancock (USA), 4. Harris (Brit.)
Průběžné pořadí (po 5 z 12 závodů): 1. Hancock 75 b., 2. Crump 73, 3. N. Pedersen (Dán.) 66, ...17. Franc (ČR) 9.