Momentka z florbalového duelu Brna a Vítkovic (modrá)

Momentka z florbalového duelu Brna a Vítkovic (modrá) | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Vítkovičtí florbalisté jsou v semifinále, zvládli sedmou bitvu s Brnem

• 0
Byly to nervy, asi větší než čekali. Florbalisté mistrovských Vítkovic vydřeli semifinálovou účast, když Bulldogs Brno udolali 4:3 na zápasy. Ten rozhodující vyhráli 4:2.

Dvěma góly včetně vítězného se na výhře podílel Lukáš Veltšmíd. O dvojicích pro semifinále, kam už postoupily také Tatran Střešovice a Mladá Boleslav, rozhodne až nedělní sedmý duel Chodova s Otrokovicemi.

Vítkovice se ujaly vedení ve třetí minutě díky Veltšmídovi. V 15. minutě vyrovnal Jiří Juhaňák, ale za 38 vteřin vrátil domácím vedení Zdeněk Žák a ve druhé třetině zvýšil na 3:1 Veltšmíd. Čtyři minuty před koncem zvýšil náskok Lukáš Řezanina a výsledek už jen zkorigoval Lukáš Jalový.

"Jsme strašně rádi za postup do další fáze. Chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům, kteří přispěli k našemu vítězství, a taky Brnu. Bylo odhodlané, bojovné a tím nám dělalo problémy. Nicméně myslím, že postoupilo florbalovější mužstvo a že jsme si to zasloužili," řekl stránkám ČFbU trenér Vítkovic Michal Deus.

"V dnešním utkání rozhodla větší zkušenost soupeře a domácí prostředí. Utkání nevybočovalo z průběhu celé série. Rozhodně jsme, až na výjimky, nepůsobili horším dojmem a bylo vidět, že se tým herně zlepšil," uvedl kouč Brna Rudolf Škubal.

AutoCont extraliga florbalistů

Čtvrtfinále, 7. zápas:
1. SC Vítkovice - Bulldogs Brno 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
3. a 26. Veltšmíd, 15. Žák, 56. Řezanina - 15. Juhaňák, 57. Jalový. Konečný stav série: 4:3.

1. kolo play down, 3. zápasy:
FBC Liberec - FBC Ostrava 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
12. Marek, 51. Klucho, 52. Blažek, 59. L. Veselý - 30. Komačka, 36. Skácel, 55. Mertha. Stav série: 2:1.

FBC Kladno - Pardubice 5:9 (2:1, 0:4, 3:4)
18. a 47. Prošek, 13. Louvar, 49. Hanzlík, 58. Slivka - 26. a 60. Zozulák, 19. Teichman, 26. Lisa, 28. Oubrecht, 30. Krajcigr, 42. Jirák, 51. Burian, 60. Formánek. Konečný stav série: 0:3.