Pepino dělí jedna výhra od titulu

• 7
Praha - Třetí finále florbalové ligy gradovalo ke konci zápasu. Závěrečných deset minut lépe zvládlo hostující Pepino Ostrava, které díky čtyřem gólům v poslední třetině strhlo vítězství na svoji stranu. Nad Tatranem Střešovice vyhrálo ve vyrovnaném střetnutí 5:3 a ve finálové sérii vede dva jedna na zápasy. V neděli po poledni už může slavit titul, ovšem předtím musí ještě jednou v hale Sparty vyhrát. Začíná se v 10.30.

Dvě a půl minuty před koncem ostravský florbalista Sikora vstřelil pátý gól. Radostně běžel mezi diváky a radostí bouchal do bubnu jednoho z hostujících fanoušků. Dostal dvouminutový trest za nesportovní chování. Střešovický trenér Zdeněk Skružný hned odvolal brankáře. Hrálo šest domácích hráčů proti čtyřem, vypracovalo si dvě šance, ale ostravský tým náskok udržel.

Dlouho byl zápas vyrovnaný, v 47. minutě ještě 2:2. Ostrava odskočila na 4:2, ale když zaznamenali domácí kontaktní gól, odpověděl na něj po dvaceti vteřinách Sikora.