Florbal - ilustrační snímek

Florbal - ilustrační snímek | foto: ČTK

Florbalisté Bohemians se nevzdávají, čtvrtfinále se Spartou snížili na 2:3

• 0
Florbalisté Bohemians zvítězili v pátém čtvrtfinále superligy v pražském derby na hřišti Sparty 6:5 v prodloužení a po druhém úspěchu za sebou snížili stav série hrané na čtyři vítězné zápasy na 2:3. V čase 68:17 rozhodl Patrik Šebek a hattrickem se podílel na úspěchu Jakub Buršík. Další duel se hraje v sobotu opět v UNYP Areně na Podvinném mlýně, ale domácím týmem tentokrát budou Bohemians.

Bohemians dostal do vedení ve 3. minutě Buršík, ale v polovině úvodní části otočili stav během 17 sekund Matěj Pruner a Jakub Kolstrunk. Ve 14. minutě vyrovnal v přesilové hře Jan Malič a za 79 vteřin obrátil skóre Adam Růžek. V čase 44:44 vyrovnal Matěj Čermák, hned za 17 sekund ale vrátil hostům náskok Buršík.

Za 17 vteřin bylo vyrovnáno díky Radimu Křenkovi a za 56 sekund zase Buršík zařídil stav 5:4. V čase 59:44 vynutil prodloužení Milan Garčar a v něm prodloužil sérii Šebek.

Livesport superliga florbalistů

Čtvrtfinále play off; 5. zápas:
Sparta Praha - FBŠ Bohemians 5:6 v prodl. (2:3, 0:0, 3:2 - 0:1)
10. Pruner, 10. Kolstrunk, 45. Matěj Čermák , 46. Křenek, 60. Garčar -  3., 46. a 47. Buršík, 14. Malič, 15. Růžek, 69. P. Šebek. stav série: 3:2.

1. kolo play down; 6. zápas:
TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokoli Pardubice 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
22. a 57. Fiala, 31. D. Ježek, 37. Procházka, 58. Pergler, 60. Z. Stuchlík - 22. a 54. Šmíd. Konečný stav série: 4:2.