Diskuze

Pasivní Štybar chyběl u rozhodujícího nástupu. V Roubaix vyhrál Gilbert

Konečně se dočkal. Belgický cyklista Philippe Gilbert z týmu Deceuninck-QuickStep poprvé ovládl nejslavnější klasiku Paříž-Roubaix. Týmový kolega Zdeňka Štybara tak 75. profesionálním vítězstvím rozšířil sbírku triumfů na cyklistických Monumentech na čtyři. Český závodník u rozhodujícího nástupu zhruba 50 kilometrů před cílem chyběl.

QS konečně vítězí po éře Toma Boonena a zaslouženě. Od Arenbergu měli závod pod kontrolou, Gilbert předvedl skvělý taktický výkon, Lampaert to jistil. Štybar opět v Top 10, takový už jeho standartní výsledek na Roubaix a ještě snad má pár let šanci něco zkusit. Politt potvrdil roli černého koně a dal zapomenout na jinak mizernou sezónu Kaťuše.

Celkově moc hezký závod na rozdíl od Flander.

0 0
možnosti

tak byl pasivní nebo "hlídal ostré nástupy Grega van Avermaeta. A velmi úspěšně. " ? Velmi nešťastný titulek...vzhledem k úspěšné týmové taktice, řekl bych až amatérský...Rv

"pasivni" v textu nahrazeno

"Na jeho poměry až nezvykle „SKRYTOU“ jízdu uvnitř pole předvedl při sedmém startu na Paříž-Roubaix jediný český cyklista na startu. Ani na náročných kostkových úsecích se většinou nedral kupředu, jak bývá jeho dobrým zvykem."

pane Mrzeno.... RvRv

0 2
možnosti

Pro mne “pasivní” znamená, že něco neudělal jak měl.

Vítězství a 4 místa do top 8 je neuspěch?

možnosti

To je přehnané. Ten závod měl 257 km. V rychlém tempu, částečně na rozbitých cestách. Co byste řekl o těch závodnících, kteří dojeli za ním? Nebo o Saganovi, který dojel úplně tvrdý o 2 místa před Štybym. Každý, kdo tohle peklo dojel, je hrdina. I ti, co dojedou 20 minut za Štybym.

6 0
možnosti

Podle mě Štyby nebyl pasivní. Hlídal si Avermaeta a prostě prováhal rozhodující únik. Když byly kluci z QST vepředu, tak nemohl dělat nic, jen pokrývat a čekat jestli ho někdo vyveze. Takticky opět QST excelentní.

16 0
možnosti

Přesně. A klidně to mohla být i týmová taktika, s kterým favoritem kdo půjde do úniku. Vím spekulace, ale kdo ví? Kdo kdy závodil, ten ví jakou obrovskou vůli musí mít ten kdo se obětuje a chytá nástupy a nesnaží se dojet. Kolikrát se nadře víc než vítěz.

3 1
možnosti

Pěkný závod, Gilbert zkušeně. Gratulace k vítězství. Štybar? Z pohledu umístění - pěkné. V závodě se vezl, na víc dnes neměl. Pasivní samozřejmě byl, ale když na nic jiného dnes nebylo... (Tzv. chytání nástupů v hlavním poli... :-) - to je jen zbytečné okecávání.)

7 7
možnosti

To že na víc neměl bych zase netvrdil. S tím aby se pak držel na čele ,,pelotonu” neměl problém, stejně jako s nástupy van Avermerta.

3 0
možnosti

M21a48r48t90i26n 94N39e45p90l

14. 4. 2019 18:04

Ještě trochu jinak k výkonu Štybara:

Pokud jde jezdec do závodu jako lídr týmu a nakonec skončí v pořadí týmu 4., tak to prostě pro něho osobně být vydařený závod nemůže.

2 9
možnosti

J84i80r59i 18G73a63z23d84a

14. 4. 2019 18:10

urcite nesel do zavodu jako jediny lidr DQ. Stejne jako v ostatnich zavodech, i ty co vyhral. to je ta vyhoda DQ , na rozdil od ostatnich staji.

9 0
možnosti

velci favoriti /dle iDnes/ nezklamali 5 a 8 misto je nad vsechna ocekavani....

0 0
možnosti

J40i10r28i 75G48a94z38d60a

14. 4. 2019 18:17

jinak obecne byl nejvetsim favoritem Sagan, ak bylo cca 4-5 jezdcu se stejnym kurzem , vc Stybyho. Jinak dle top 10 nejvetsich favoritu jich v top10 skutecne skoncili max 4 (vs Stybyho)