Daniel Babor (v modrém) při Memoriálu Otmara Malečka v Prostějově.

Daniel Babor (v modrém) při Memoriálu Otmara Malečka v Prostějově. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Babor vyhrál první etapu cyklistického závodu Tour du Loir et Cher

• 1
Český cyklista Daniel Babor vyhrál ve spurtu úvodní etapu závodu Tour du Loir et Cher ve Francii. Člen královéhradeckého týmu Elkov Kasper uspěl po 147 kilometrech v hromadném finiši. Ve čtvrtek absolvuje druhou z pěti etap v žlutém dresu vedoucího jezdce. Navíc mu patří i zelený trikot lídra bodovací soutěže.

„Cílová rovinka byla do mírného stoupání, takže jsem si počkal do posledních 200 metrů a pak už byla skoro povinnost vyhrát. Měl jsem prostor a mohl do toho šlápnout naplno,“ uvedl Babor na týmovém webu.

Dvaadvacetiletý rodák z Berouna navázal na čtyři dny staré vítězství v závodě Polského poháru Śleźański Mnich.

Tour du Loir et Cher je závod druhé kategorie kalendáře UCI, který se jede po dvouleté odmlce zaviněné pandemií koronaviru. Dosud poslední ročník v roce 2019 vyhrál Jan Bárta také v barvách Elkovu.