Závod s hromadným startem žen na 12,5 kilometru

On-line reportáž končí, díky za pozornost. Zůstaňte na stránkách iDNES.cz i dál, čtěte shrnující zpravodajství a počkejte si i na ohlasy od našeho reportéra v Oslu Tomáše Macka. O dalším závodu mužů už byla řeč. Užívejte neděli.

Už i Aymonierová dojela, závod tak skončil.

Sledujte i hromadný závod mužů, jenž začíná ve 13.30 hodin, v podrobné on-line reportáži ZDE.

Už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství.

Koukalová má další glóbus, poslední závod sezony vyhrála Eckhoffová

přečíst článek

Na trati už je jen Aymonierová, která s náhradní zbraní udělala šest chyb.

Česká biatlonistka

Puskarčíková v cíli, s dvěma omyly a nevýrazným během to je 25. místo.

Česká biatlonistka

Gabriela Koukalová tak získala další malý křišťálový glóbus!

Dahlmeierová už se vydýchává, tři chyby a nakonec devátá příčka.

Zajímavý finiš, Kaisa Mäkäräinenová to přeci jen zvládla a je třetí. A pozor, Vítková předjela Hildebrandovou a končí čtvrtá.

Česká biatlonistka

Koukalová vybojovala další pódium! Je druhá, nakonec ztratila 22,6 vteřin.

Eckhoffová si bere norskou vlajku a přijíždí do cíle.

Kaisa Mäkäräinenová předjela Vítkovou a není vyloučené, že promluví do bojů o třetí místo.

Mezičas 11,8 km: o vítězce už asi není pochyb, Eckhoffová už má na Koukalovou náskok 15,5 vteřin. Češka má sedmnáct sekund k dobru na třetí Hildebrandovou. Vítková je v kontaktu s Mäkäräinenovou. Dahlmeierová až desátá!

Mezičas 10,9 km: Eckhoffová skvostně běží, Koukalová na druhé příčce ztrácí už skoro čtrnáct vteřin. Ale třetí příčka jí také nehrozí - Hildebrandová je o patnáct sekund zpátky. Vítková má manko na pódium sedm sekund, ale předehnala ji Mäkäräinenová. A nebezpečně blízko je i Domračevová.

Česká biatlonistka

Puskarčíková na závěrečné stojce nechybovala a je na 25. příčce.

To bude fenomenální závěr sezony pro biatlonistky! Koukalová čistá a je druhá o 1,4 vteřiny za Eckhoffovou. Hildebrandová třetí, ztrácí sedmnáct sekund; Vítková musela na jedno trestné kolo a na pódium má manko čtyři vteřiny. Dahlmeierová jednou minula a je osmá.

Tak přece! Hildebrandová poslední ránu minula a musí na trestné kolo.

Hildebrandová už je na střelnici, i jednu chybu si může dovolit.

Koukalovou a spol. čeká poslední střelecká položka tohoto závodu i této sezony Světového poháru, rozhodne se i o malém glóbusu za hromadné závody.

Mezičas 9,3 km: Hildebrandová je dál osamocená, Vítková je za Eckhoffovou zpět jen o pět desetinek. Koukalová předehnala Mäkäräinenovou a je čtvrtá. Dahlmeierová už šestá!

Mezičas 8,4 km: Hildebrandová si jede sólo jízdu, Vítková se Eckhoffové drží „zuby nehty“. Koukalová je pátá, předehnala ji Mäkäräinenová.

Česká biatlonistka

Puskarčíková udělala na střelnici jednu chybu a momentálně je na 26. místě.

Hildebrandová pálila čistě a jde do čela, Vítková druhá se ztrátou 19,5 vteřiny, na zádech má třetí Eckhoffová. Koukalová vybílila všechny terče, polepšila si na čtvrté místo, za Vítkovou je o deset vteřin. Dahlmeierová tentokrát chybu neudělala a už je devátá.

Česká biatlonistka

Vítková střílela rychle za třiadvacet vteřin, jenže jednou chybovala.

Ležky máme za sebou, nyní přichází na řadu první střelba vestoje.

Mezičas 6,8 km: Vítková stáhla ztrátu na čelo na osm desetin. Koukalová dál osmá. Dahlmeierová zase dál a dál se posouvá dopředu, teď je sedmnáctá.

Mezičas 5,9 km: Eckhoffová je první, Braisazová druhá, Dunkleeová třetí. A Vítková čtvrtá - rozestup mezi prvním a čtvrtým místem jsou dvě vteřiny. Koukalová se vydrápala na osmou příčku, leč ztráta se zvětšila o pět sekund.

Nedaří se vítězce sprintu i stíhačky v Oslu, Fince Laukannenové. Nasbírala už dva omyly a je až dvacátá sedmá.

Po druhé ležce se roztrhalo čelo závodu, vede Dunkleeová, druhá je Eckhoffová a třetí Vítková. Koukalová uzavírá první desítku, Dahlmeierová zase chybovala a je až dvacátá. Puskarčíková na 22. pozici.

Česká biatlonistka

Češky na druhé ležce: zatímco Vítková čistá, Koukalová s Puskarčíkovou musí na jedno trestné kolo.

Závod pádí dopředu bryskním tempem, další střelba vleže...

Mezičas 4,3 km: Koukalová se přiblížila k čelu na šest desetin, Eckhoffová s Braisazovou jsou na dohled. Puskarčíková už je jedenáctá, dohnala ji Dahlmeierová, jež chybovala na ležce jednou. Puskarčíková dnes musí spoléhat na střelbu, ta běžecká část pokulhává.

Mezičas 3,4 km: první je nově Eckhoffová, Koukalová dál čtvrtá. Zato Puskarčíková neudržela kontakt s vedoucí skupinkou.

Deset biatlonistek pálilo čistě, zato Dorinová Habertová udělala dvě minely a je na chvostu, na Dunkleeovou ztrácí 50,4 sekund.

Po úvodní střelecké položce vévodí průběžnému pořadí Dunkleeová, čtvrtá Koukalová je pouze o 3,6 vteřin zpět. Vítková sedmá a Puskarčíková devátá.

Česká biatlonistka

Češky na úvodní ležce: Koukalová, Puskarčíková i Vítková za nula!

První střelba je tu, biatlonistky si už připavují zbraně na ležku...

Na mezičasu 1,8 km se do čela prodrala Wiererová, Dahlmeierová je druhá a Koukalová třetí. Mäkäräinenová se propadla na šesté místo.

A máme první pád, k zemi se poroučela Francouzka Aymonierová. Zlomila si pažbu.  

Najdete na iDNES.cz