Český biatlonista Ondřej Moravec.

Český biatlonista Ondřej Moravec. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Biatlonisté ve sprintu zabodovali. Moravec byl sedmý, Šlesingr třináctý

• 9
Po triumfu v Oslu si český biatlonista Ondřej Moravec dojel ve sprintu Světového poháru v Soči na 10 kilometrů pro sedmé místo. Další český závodník Michal Šlesingr byl třináctý. Závod na olympijské trati ovládl už jistý vítěz seriálu Francouz Martin Fourcade.

Moravec jednou chyboval na střelecké položce vestoje a musel na trestný okruh. Ke stupňům vítězů mu chybělo zhruba deset sekund, na Fourcadea ztratil minutu. Šlesingr naopak netrefil jeden terč vleže.

Moravce mrzel netrefený terč, pomalá střelba a malá ztráta na pozice před ním, cenil si naopak běžeckého výkonu a dalšího umístění v elitní desítce. "Skončit mezi nejlepšími je vždy cenné a povzbuzující," uvedl.

Olympijské tratě v Laura Areně považuje Moravec za mimořádně náročné.

Rozhovor

Desítku dostal příkazem. Hodně to bolelo, přiznal biatlonista Moravec

"Stoupání jsou extrémně strmá, sjezdy ještě horší a především hodně nebezpečné. Kdyby tu byl led, tak se snad pozabíjíme," řekl. Naopak střelnici si pochvaloval. "Moc tu nefouká, proto si myslím, že tu za rok bude olympiáda regulérní a spravedlivá."

Bezchybný Fourcade zvítězil suverénně o 42,3 sekundy před Rusem Jevgenijem Usťugovem, třetí byl Nor Henrik L'Abee Lund. Osmým triumfem v sezoně celkový vítěz SP navázal na čtvrteční výhru ve vytrvalostním závodu a zajistil si také celkové prvenství v hodnocení sprintu.

Na body těsně dosáhli také Jaroslav Soukup a Vít Jánov, kteří se seřadili na 38. a 39. pozici. Jedenáctý muž ze čtvrtečního závodu Zdeněk Vítek obsadil 56. příčku.

Olympijskou generálku v Krasné Poljaně zakončí nedělní závody štafet, finále SP je na programu příští víkend v Chanty Mansijsku.

Světový pohár v biatlonu v Soči

Sprint

Muži (10 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 25:17,3 (0 tr. okruhů), 2. Usťugov (Rus.) -42,3 (1), 3. L'Abée-Lund (Nor.) -51,0 (0), 4. Landertinger (Rak.) -56,9 (0), 5. Windisch (It.) -59,9 (0), 6. Lesser (Fr.) -1:00,4 (0), 7. Moravec (ČR) -1:01,2 (1), 8. Bö (Nor.) -1:05,5 (1), 9. Slepov (Rus.) -1:10,3 (1), 10. S. Fourcade (Fr.) -1:10,4 (1), ...13. Šlesingr -1:19,7 (1), 38. Soukup -2:08,0 (2), 39. Jánov -2:11,7 (2), 56. Vítek (všichni ČR) -2:51,1 (1).

Průběžné pořadí SP (po 23 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1132 b., 2. Svendsen (Nor.) 751, 3. Fak (Slovin.) 694, 4. Usťugov 631, 5. Malyško (Rus.) 625, 6. Lindström (Švéd.) 613, ...10. Moravec 535, 23. Šlesingr 363, 47. Vítek 127, 55. Soukup 87, 99. Jánov 2.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)