Žalgiris neuspěl ani napotřetí

• 56
New York - Tým Žalgiris Kaunas neuspěl ani napotřetí v přípravných utkáních na palubovkách týmu NBA - ve Washingtonu prohrál jasně 96:115. V Číně se hrál další exhibiční zápas mezi Orlandem a Clevelandem, opět v něm uspěli Magic v čele s Dwightem Howardem. Tentokrát vyhráli 100:84.
Washington - Žalgiris 115:96
Střelci:
Blatche 20, Young 15 - Collins 26, Maciulis 16
Wizards vyhráli už první čtvrtinu 33:18 a nedali svému soupeři žádnou šanci, přestože hráli bez Arenase, Jamisona a samozřejmě Etana Thomase, který se musel podrobit operaci srdce. Na rozdíl od NBA Europe Live se evropským týmům na amerických palubovkách nedaří držet s týmy NBA krok a nevyhrály ani jediný zápas.

Indiana (4/1) - Minnesota (1/3) - 110:113 po 2.prodl.
Střelci:
Daniels a Tinsley 18 - Smith 20, Davis 19
Pacers vedli těsně před koncem 4.čtvrtiny 92:89, ale hostující Al Jefferson proměnil koš s faulem a vybojoval prodloužení. Na konci první nastavené pětiminutovky se hosté opět "zachraňovali" - Davisovu střelu dopíchl do koše v poslední sekundě Chris Richard. Ve druhém prodloužení nedali domácí za posledních 2 minuty ani bod a hosté si trestnými hody zajistili těsnou výhru. Indianě chyběli zranění Jermaine O´Neal a Troy Murphy, pivot Jeff Foster se blýskl 20 doskoky.

Toronto (1/1) - Chicago (2/2) - 92:82
Střelci:
Bargnani 19, Dixon 17 - Gray 14, Nocioni 12
Raptors hráli teprve druhý přípravný zápas proti týmu z NBA (další tři hráli proti evropským) a představili se v dobré formě - i když nehráli Chris Bosh a Jorge Garbajosa. Toronto hrálo agresívněji, lépe střílelo a v průběhu zápasu vedlo až o 20 bodů. Hodně času dostali náhradníci, z nichž se solidním výkonem a 10 body blýskl Jamario Moon, který hrál vloni hrál v CBA a bojuje o smlouvu. Bulls hráli bez obou Benů - Gordona a Wallace - a kouč Scott Skiles je po zápase kritizoval za "neprofesionální" přístup k zápasu.

Boston (4/0) - New Jersey (2/2) - 36:33 (předčasně ukončeno)
Střelci:
Allen 7, Garnett a Posey 6 - Nachbar 10, Jones 9
Utkání bylo po poločase předčasně ukončeno kvůli mokré palubovce, která se stala pro hráče nebezpečnou. Hrálo se totiž v hale hokejového týmu Worcester Sharks, led pod palubovkou začal v příliš teplém prostředí tát (i kvůli překvapivě teplému počasí venku) a na palubovce se kondenzovala vlhkost.

Dallas (3/3) - Detroit (3/3) - 122:94
Střelci
: Nowitzki 25, Howard 20 - Murray 22, Stuckey 15
Dirk Nowitzki trefil 10 ze 14 střel z pole a doskočil 8 míčů, Josh Howard trefil 8 z 15 střel, ale už před zápasem se dozvěděl, že za svůj roli v incidentu s Bradem Millerem (v utkání proti Sacramentu) si nezahraje v úvodu sezony. Vedení NBA mu dalo disciplinární trest na 2 zápasy. Detroit nastoupil k utkání bez Richarda Hamiltona a od začátku si nevěděl rady s přesnou střelbou Mavs. V poločase už prohrával 46:63.

Miami (0/5) - New Orleans (3/2) - 85:92
Střelci:
Haslem 20, Williams 19 - Jackson 17, Paul 16
Miami Heat, kteří nastoupili opět bez Shaquillea O´Neala i Dwyanea Wadea, nevyhráli ještě ani jediný přípravný zápas. Hornets, kteří prostřídali v zápase o 5 hráčů více, byli mnohem lepší v doskakování a o své výhře rozhodli v poslední čtvrtině, kterou vyhráli 25:18.

Portland (3/1) - Sacramento (2/3) - 101:77
Střelci:
Outlaw 24, Aldridge 18 - Salmons 14, Miller 13
Hosté nastoupili bez svého nejlepšího střelce Kevina Martina a také bez Shareefa Abdur-Rahima a s výjimkou úvodu (16:9) vůbec na Portland nestačili. Domácí nastoupili poprvé i s loňským Nováčkem roku Brandonem Royem, který si dosud léčil zranění paty. Střelbou 10/13 z pole (včetně trojek 3/3) se blýskl domácí Travis Outlaw.

Orlando (4/1) - Cleveland (1/4) - 100:84 (hráno v Číně)
Střelci:
Howard 17, Redick, Bogans a Garrity 14 - James a Hughes 14
Ve druhém "čínském" souboji se Cavaliers s výjimkou první čtvrtiny nedařilo střelecky (jen 39% z pole) a nakonec jasně prohráli, když poslední čtvrtina skončila 29:15 pro Magic. Orlando mělo střelbu 54% z pole a trefilo 9 ze 16 trojek.