Jeremy Lin z Houston Rockets v utkání proti svým bývalým spoluhráčům z New York

Jeremy Lin z Houston Rockets v utkání proti svým bývalým spoluhráčům z New York Knicks. | foto: Reuters

Linovi návrat do New Yorku vyšel, Knicks v NBA poprvé prohráli doma

• 1
Ještě v minulé sezoně nastupoval v dresu basketbalistů New Yorku Knicks, teď Jeremy Lin proti svému bývalému klubu zářil. Velké letní posile Houstonu návrat do Madison Sqaure Garden vyšel, spolu s Jamesem Hardenem vedl Lin hosty za vítězstvím 109:96. Newyorský tým tak po deseti zápasech poprvé v aktuální sezoně NBA doma padl.

"Lin hrál to, co se od něj očekává. Přejeme mu jen to nejlepší, kromě zápasů, kdy hraje proti nám," řekl trenér Knicks Mike Woodson, který doma prohrál teprve druhý zápas od jarního příchodu k newyorskému celku. Na Houston ale nestačil už podruhé v sezoně.

Rockets během duelu vedli až o 27 bodů a zvlášť ve druhé čtvrtině soupeře drtili. New York, stále bez zraněného lídra Carmela Anthonyho, prohráli tento úsek 11:27.

Objev uplynulé sezony Lin se při návratu do Madison Sqaure Garden blýskl, nastřílel 22 bodů. Zářil i Harden, jenž měl ještě o šest bodů více a k tomu ještě deset doskoků. New York střelecky vedl nováček Chris Copeland, který si zlepšil osobní rekord na 29 bodů.

Oklahoma si poradila se San Antoniem 107:93 a zvítězila už pojedenácté v řadě. Odrazila se k výhře ve třetí čtvrtině, po níž si vybojovala náskok 18 bodů. Mužem zápasu byl Serge Ibaka s 25 body a 17 doskoky. Russel Westbrook přidal 22, Kevin Martin 20 a Kevin Durant 19 bodů.

Na druhé místo Západní konference se vyhoupli Los Angeles Clippers, kteří v Detroitu uspěli 88:76 a prodloužili vítěznou šňůru na deset utkání. Vyvážený útok Clippers vedli Blake Griffin a Jamal Crawford s 15 body.