V Číně se blýskl Dwight Howard

• 243
New York - Dwight Howard z Orlanda zaznamenal 31 bodů a 14 doskoků a jeho Magic porazili v přípravném exhibičním utkání Cleveland LeBrona Jamese 90:86. Zápas se hrál v nové hale Qizhong Arena v čínské Šanghaji. Ani ve druhém utkání v USA neuspěl Žalgiris Kaunas, i když tentokrát sehrál v Torontu vyrovnaný souboj.

První ze tří "čínských zápasů" měl skvělou atmosféru a Cavaliers v něm po většinu času vedli. LeBron James nastřílel za 28 minut 17 bodů, ale ve 4.čtvrtině už odpočíval na lavičce a Orlando po závěrečném náporu získalo výhru.

Dwight Howard trefil 9 ze 17 střel z pole a 13 ze 16 trestných hodů a jeho tým vyhrál poslední čtvrtinu 26:14.

V Torontu udolali domácí Raptors i bez Chrise Boshe Žalgiris Kaunas 105:99, ale měli s litevským týmem poměrně dost práce. Už v první čtvrtině sice získali dvouciferný náskok, ale další dvě části hry patřily hostům.

Žalgiris šel v poslední čtvrtině dokonce do vedení a ještě 3 minuty před koncem vedl 99:96. Koncovka však patřila jednoznačně domácím, kteří zaznamenali posledních 9 bodů v zápase.

Po návratu z Evropy se před svými novými fanoušky poprvé představily bostonské posily Kevin Garnett a Ray Allen - a stálo to za to. Celtics rozstříleli New York Knicks rozdílem 40 bodů (101:61), když všichni tři členové "Velkého tria" už v první čtvrtině nastříleli po 7 bodech.

Boston vyhrál první čtvrtinu 30:18 a ani v dalším průběhu nedal svému soupeři šanci, i když opory v závěru odpočívaly.

V dresu Knicks se na 6 minut na palubovce objevil i Allan Houston, který se pokouší o návrat do NBA, ale svou jedinou střelu minul. Kouč Isiah Thomas nedávno prohlásil, že pro Houstona bude velmi těžké se dostat do konečné sestavy pro sezonu.