Radek Farský z USK Praha najíždí během duelu s PMS Turín na turnaji v Číně

Radek Farský z USK Praha najíždí během duelu s PMS Turín na turnaji v Číně | foto: Archiv USK Praha

Mladíci Sehnal s Farským dovedli USK Praha k vítězství nad Ústím

• 3
Nastupující generace českých basketbalistů se probouzí, po mladících ve svitavském dresu se v osmém kole NBL výrazně prosadili také dva odchovanci USK Praha - Ondřej Sehnal a Radek Farský měli zásadní podíl na domácí výhře 70:66 s Ústím nad Labem.

Dobrý start Pražanů (7:0 a 12:2) byl brzy zapomenut, ve druhé čtvrtině to byli  Severočeši, kdo si získal náskok několika košů. Rozkouskovaný zápas s bezmála 50 trestnými hody nabral grády až v poslední čtvrtině.

Do útoku nejprve zavelel osmnáctiletý Farský, který si do čtvrté desetiminutovky schoval devět bodů. Následovaly dvě trojky dvaadvacetiletého Alexe Madsena a obrat z 63:66 na 68:66 dokonal dvěma nájezdy a jedním trestným hodem dvacetiletý Sehnal.

Pražané tak dokázali nahradit svého jasně nejlepšího střelce Quentina Petersona, který zamířil do korejské ligy. Úvodními třemi čtvrtkami je provedl hlavně Jan Křivánek, autor 17 bodů a osmi doskoků. Pak jej zastoupili dvanáctibodoví Farský a Madsen s jedenáctibodovým Sehnalem.

„Bylo to složité utkání, rozhodlo srdce. Po odchodu Petersona prožíváme složité období. Navíc máme hodně zraněných, to ovlivňuje i možnosti trénovat. O to víc si toho utkání vážíme, že jsme byli schopni vyhrát,“ oddechl si řecký trenér pražského celku Chris Chugaz.

„Jsem tu pro mladé hráče, abych jim dodal sebevědomí a posunul je dál. To se myslím dnes podařilo. Doufám, že budeme pokračovat se stejnou pílí, motivací a přístupem,“ glosoval Chugaz výkony svých svěřenců.

Nejlepším střelcem zápasu byl hostující Donald Robinson s 19 body, Ladislav Pecka ho doplnil 12 body a pěti doskoky.